cinema.pl Artykuły

czwartek, 16 styczeń 2020 14:09

Broadwayowski hit na deskach Teatru Dramatycznego!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwsza premiera Teatru Dramatycznego w 2020 roku już 31 stycznia! „Człowiek z La Manchy” to broadwayowski hit, który na Scenie im. G. Holoubka wyreżyseruje Anna Wieczur-Bluszcz. W roli Don Kichota zobaczymy Modesta Rucińskiego, jego wiernego Sancho Pansę zagra Krzysztof Szczepaniak, a ukochaną Anna Gajewska. Kierownictwo muzyczne objął Adam Sztaba, za scenografię i kostiumy odpowiada Ewa Gdowiok.


„Człowiek z La Manchy” to piękna i ponadczasowa opowieść o sile słowa, która przemienia marzenia w rzeczywistość. Czy szaleńcem jest ten, który walczy z wiatrakami i pragnie naprawiać krzywdy, czy ten, który uznaje świat za niezmienny i oczywisty? W historii o nieustraszonym Don Kichocie sprawy głębokie i dotkliwe stykają się z rubasznością i dowcipem, a czułość przeplata się z brutalnością. „Człowiek z La Manchy” to pełen rozmachu musical zainspirowany powieścią Miguela de Cervantesa, nie zabraknie w nim historii miłosnej, wartkich dialogów i dużej dawki humoru. Zobaczcie co dzieje się, gdy odpowiednio użyte słowa zyskują prawdziwą moc!

PREMIERA 31 stycznia 2020 r., Scena im. G. Holoubka, kolejne spektakle 1, 2, 28, 29 lutego oraz 1 marca.

"Man of La Mancha" D. Wasserman, M. Leigh, J. Darion. Wystawiane w ramach umowy z Concord Theatricals Ltd. Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Pełna obsada: http://teatrdramatyczny.pl/czlowiek-z-la-manchy

 

Czytany 264 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 styczeń 2020 14:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama