cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 styczeń 2020 14:29

Pełna przygód opowieść familijna o potędze nieskrępowanej wyobraźni

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zwiastun i plakat filmu o potędze nieskrępowanej wyobraźni - „Chłopiec i wilk” w kinach od 31 stycznia.

 

Pełna ciepła i humoru opowieść familijna od twórców nominowanego do Oscara „Ernesta i Celestyny”, nagrodzonej Goyą „Nocturny” oraz prawdziwej perły europejskiej animacji, czyli wspaniałego „Trio z Belleville”. W obsadzie produkcji, w jednej z głównych ról, legenda hiszpańskiego kina – Carmen Maura, znana z filmów „Volver” i „Kobiety z 6. piętra”. „Mój przyjaciel wilk” to olśniewające wizualnie połączenie filmu fabularnego z animacją 2D i 3D. Dzieło niczym nieskrępowanej wyobraźni, które poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku.

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maur). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

Oficjalny zwiastun filmu

 

Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy

 

Produkcja: Francja, 2019

 

Reżyseria: Adrià García („Nocturna”, „El Cid - Legenda o mężnym rycerzu”)

 

Scenariusz: Valérie Magis, Stéphane Malandrin, Víctor Maldonado, Christine Ponzevera, zaswe32Alfredo Torres

 

Obsada: Carmen Maura („Volver”, „Kobiety na skraju załamania nerwowego”, „Kobiety z 6. piętra”), Pierre Rochefort („Żegnaj, królowo”, „Porwanie”), Tatiana Gousseff („Przychodzi facet do lekarza”, „Układ idealny”), Enzo Ingignoli

Czytany 230 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama