cinema.pl Artykuły

piątek, 10 styczeń 2020 17:35

Najbardziej przebojowa produkcja ubiegłorocznego konkursu w Cannes

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Aktorski popis Virginie Efiry, Adèle Exarchopoulos oraz rewelacyjnej Sandry Hüller w komediodramatycznej opowieści o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją.

 

Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności czy refleksję nad filmowym medium. Triet mówi, że jedną z jej inspiracji był niemiecki film „Toni Erdmann”, którego gwiazda Sandra Hüller wciela się tu w rolę… reżyserki.

W sieci pojawił się polski zwiastun. W KINACH OD 21 LUTEGO 2020

Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety.

Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji.

Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością.  

Czytany 152 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 styczeń 2020 18:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama