cinema.pl Artykuły

piątek, 10 styczeń 2020 15:53

"Wiking Tappi" - pełne ciepła i humoru, baśniowe kino dla młodych i najmłodszych widzów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Polska animacja "Wiking Tappi" - pełna ciepła i humoru, baśniowa seria dla młodych i najmłodszych widzów w styczniu w kinach!

 

„Wiking Tappi” to trzy zestawy z historiami o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie uwielbianej przez najmłodszych serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM.

 

Serial animowany „Wiking Tappi” jest skierowany do dzieci w wieku 4-9 lat. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci.

Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Plejada baśniowych postaci, z których każda ma inny charakter, przyzwyczajenia i humory, wnosi niesamowity klimat do filmu. Kolejnym atutem są fascynujące przygody bohaterów, z których zawsze wychodzą cało dzięki poczuciu humoru, pomysłowości i dobroci serca. Co ważne, przygody zawsze dobrze się kończą. Serial uczy więc tego, co w życiu jest ważne - podkreśla wagę przyjaźni, dobra, odwagi, uczciwości i chęci niesienia pomocy. Tappi jednocześnie uczy i bawi. Choć jest krzepkim, brodatym olbrzymem, ma gołębie serce i budzi sympatię oraz zaufanie zarówno dzieci  jak i dorosłych.

Każdy odcinek skonstruowany jest wedle czytelnej zasady - sympatyczny i zawsze uśmiechnięty Tappi razem ze swoim przyjacielem reniferkiem Chichotkiem podejmują kolejne wyzwanie, z którego wychodzą obronną ręką i wyciągają dobrą naukę na przyszłość. Dialogi między postaciami są jasne i czytelne, a ponadto zawierają sporo humoru, dzięki czemu seria  zapewni zarówno dzieciom jak i dorosłym przednią zabawę. Każdy odcinek oprócz waloru humorystycznego posiada walor edukacyjny – pokazuje dzieciom zasady, które powinny być przestrzegane w życiu. Ponadto, choć każdy odcinek stanowi odrębną całość, kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim, dzięki czemu zostaje zachowana ciągłość narracyjna.

Reasumując, każdy odcinek serii zabiera widzów w czarującą, inspirującą i prowokującą do myślenia podróż w krainę baśni. Historie, pełne zwrotów akcji, niespodzianek i humoru, płynnie przechodzą z jednej w drugą i tworzą spójną, pouczającą całość.

"Wiking Tappi" - zestaw I, II i III, to łącznie 13 odc. po 11 min każdy.

Reżyseria: A. P. Morawski, T. Moult – Milewska, M. Kur, M. Cholerek, E. Borysewicz, Marcin Podolec, Kacper Zamarło, Ł. Kacprowicz, M. Graj, produkcja: EGoFILM Ewelina Gordziejuk, Paris+Hendzel CO. , PRL Studio, TVP S.A. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Wiking Tappi – Zestawy 

Wiking Tappi - ZESTAW nr 1

Odc. 1 Odcinek pilot

ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI, reż. A. P. Morawski, 2018

Odc. 2

PRZEOGROMNY KŁOPOT, reż. A. P. Morawski, 2019

 

Odc. 3.

MAGICZNA KOŁYSKA, reż. A. P. Morawski, 2019

 

Odc.  4.

OPOWIEŚĆ GAWĘDZIARZA, reż. T. Moult – Milewska, 2018

 

Odc. 5.

AWANTURA Z WODNIKAMI, reż. M. Kur, 2019

 

 

 

Wiking Tappi - ZESTAW nr 2

 

Odc. 6.

PODSTĘP JARLA SURKOLA, reż. M. Cholerek, 2019

 

Odc. 7.

CZARY WIEDŹMY SKRZYPICHY, reż. A. P. Morawski, 2019

 

Odc. 8.

OBROŃCY WIOSKI DĘBINKI, reż. M. Kur, 2019

 

Odc. 9.

W OBRONIE PRZEZ ŚNIEŻYCĄ, reż. E. Borysewicz, 2018

 

 

 

Wiking Tappi - ZESTAW nr 3

 

Odc. 10.

BITWA O SZEPCZĄCY LAS, reż. Marcin Podolec, Kacper Zamarło, 2018

 

Odc. 11.

KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA, reż. Ł. Kacprowicz, 2018

 

Odc. 12.

LEŚNA PUŁAPKA, reż. M. Graj, 2019

 

Odc. 13.

TALENTY TAPPIEGO, reż. T. Moult – Milewska, 2019

Czytany 181 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 styczeń 2020 15:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama