cinema.pl Artykuły

czwartek, 09 styczeń 2020 15:15

Henryk Talar jako ARCHIWISTA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Archiwista" - to opowieść o emerytowanym pracowniku policyjnego archiwum, Henryku Mikosie, który postawił sobie za punkt honoru rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i... cierpliwie czekał.

 

Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk. Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, potem dochodzi do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach. A kiedy trzeba: zbrojne ramię. Zuza wciągają do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje: Tomasza Stachurę.

Każdy odcinek „Archiwisty" opowiada historię innego zabójstwa i wskazania przez Henryka i Zuzę sprawców. Akcje odcinków rozgrywają się w fantastycznie zrewitalizowanym Żyrardowie i przepięknych okolicach.

W tytułową rolę Henryka archiwisty wciela się wybitny polski aktor Henryk Talar, a w rolę młodej policjantki Zuzy niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia, Paulina Gałązka.

W stałej obsadzie zobaczymy także plejadę gwiazd:  Mirosława Zbrojewicza, Rafała Mohra, Marię Gładkowską, Sylwię Juszczak-Krawczyk, Beatę Fido, Mateusza Kmiecika oraz Angelikę Kurowską.  A w poszczególnych odcinkach pojawią się: Jana Wieczorkowski , Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski, oraz Lech Dyblik.

Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne nierozwiązane sprawy o zabójstwa.

Autorami pomysłu serialu są Andrzej Ciborski i Piotr Mikołajczak. Prowadzącym scenarzystą jest Dominik W. Rettinger, a za reżyserię serialu odpowiada Maciej Żak, twórca takich filmowych hitów jak: „Ławeczka", „Rozmowy nocą" i „Konwój".

Producentem serialu jest Telewizja Polska, natomiast producentem wykonawczym Rock And Roll Production odpowiadający m.in. za popularny serial „Leśniczówka".

Czytany 492 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 styczeń 2020 15:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama