cinema.pl Artykuły

piątek, 29 listopad 2019 15:35

Przegląd kina japońskiego w kinie Kultura w Warszawie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stowarzyszenie Filmowców Polskich i warszawskie Kino Kultura zapraszają na Kinomaki – Przegląd kina japońskiego. 8 najnowszych filmów z Kraju Kwitnącej Wiśni, w tym jedna światowa premiera. Program i rezerwacja biletów na: www.kinokultura.pl. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Ambasady Japonii.

 

„A Man in Love” (2019) reżyseria: Nobuo Murata

Kinomaki – Przegląd kina japońskiego został zorganizowany z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską, a Japonią. W programie przeglądu znalazły się produkcje prezentujące zróżnicowanie gatunkowe i tematyczne współczesnego kina japońskiego. To prawdziwa gradka dla miłośników kinematografii Kraju Kwitnącej Wiśni, bo tylko jeden z kinomakowych filmów („Asako. Dzień i noc”) miał już regularną dystrybucję w Polsce.

Gościem specjalnym przeglądu Kinomaki będzie Nobuo Murata. Reżyser filmu „A Man in Love” spotka się z widzami bezpośrednio po projekcji (3 grudnia). Warszawski pokaz „A Man in Love” będzie pierwszym publicznym pokazem tego filmu.

Uczestnicy przeglądu Kinomaki będą mogli także uczestniczyć w tradycyjnym japońskim rytuale herbacianym, który odbędzie się przed seansem filmu „Każdy dzień to dobry dzień” (4 grudnia).

Z okazji przeglądu Kinomaki restauracja Cinema Paradiso zaprasza na danie tygodnia rodem z Japonii – przepysznego łososia teriyaki.

Bilety na pokazy w cenie 12 zł dostępne w kasie kina. Możliwość wcześniejszej rezerwacji pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

2 i 3 grudnia dodatkowa atrakcja: azjatycko-literackie stoisko Księgarni Tajfuny

 

* Możliwość udziału w ceremonii od godziny 18.00. Bilety na rytuał w cenie 10 zł dostępne od 2-go grudnia w kasie Restauracji Cinema Paradiso. 

 

Harmonogram pokazów Kinomaki – Przegląd kina japońskiego:

 

2.12 Poniedziałek

19.00 Ślady grzechu (sala Kultura)

3.12 Wtorek

19.00 A Man in Love (sala Kultura)

Pokaz z niespodzianką

4.12 Środa

19.00 Każdy dzień to dobry dzień (sala Kultura)

Przed filmem tradycyjny japoński rytuał herbaciany*

5.12 Czwartek

19:00 Znowu ten wredny obiadek?! (sala Kultura)

Pokaz poprzedzony 15-minutową prelekcją o sztuce bento

6.12 Piątek

19.00 Miłość za 100 jenów (sala Kultura)

7.12 Sobota

17:00 Jednym cięciem (sala Kultura)

19:00 0,5 milimetra (sala Kultura)

8.12 Niedziela

17:00 Asako. Dzień i noc (sala Kultura)

19:15 Miłość za 100 jenów (sala Kultura)

 

Opisy filmów: 

 

„Miłość za 100 jenów” (2014) 

Reżyseria: Masaharu Take

Obsada: Sakura Andō, Hirofumi Arai

Gatunek: komediodramat

Czas trwania: 113’

Pewnego dnia 32-letnia Ichiko (Sakura Ando) postanawia wyprowadzić się z domu po kłótni z rodziną. Mając niewiele opcji zatrudnienia, aby się utrzymać i mieszkać samodzielnie, pracuje na nocnej zmianie w sklepie „Wszystko za 100 jenów”. W drodze do domu każdego dnia mija klub bokserski, gdzie jej uwagę przykuwa trenujący Yuji Kano (Hirofumi Arai). Czy w życiu Ichiko w końcu nastąpi długo oczekiwana zmiana?

 

„0,5 milimetra” (2014)

Reżyseria: Momoko Andō

Obsada: Sakura Andō

Gatunek: dramat

Czas trwania: 198’

Sawa Yamagishi (Sakura Andō) pracuje jako opiekunka seniorów. Rodzina jednego z podopiecznych prosi ją, by została z nim na noc, co w konsekwencji doprowadza ją do utraty posady i mieszkania. Odtąd Sawa poszukuje starszych mężczyzn w tarapatach i angażuje się w ich życie. Los staruszków ulega zmianie, a rany Sawy zaczynają się goić.

 

„Ślady grzechu” (2016)

Reżyseria: Kei Ishikawa

Obsada: Satoshi Tsumabuki, Hikari Mitsushima

Gatunek: dramat

Czas trwania: 120’

Rodzina japońskiego biznesmena ginie z rąk nieznanego sprawcy. Zbrodnia trafia na pierwsze strony gazet, ale śledztwo nie przynosi rezultatów. Po roku daremnych starań policji dziennikarz śledczy Tanaka (Satoshi Tsumabuki) postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę morderstwa i odkrywa niepokojące fakty z przeszłości ofiar.

 

„Asako. Dzień i noc” (2018)

Reżyseria: Ryûsuke Hamaguchi

Obsada: Masahiro Higashide, Erika Karata

Gatunek: dramat 

Czas trwania: 119’

Asako (Erika Karata) mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku (Masahiro Higashide), który żyje jak wolny duch. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później Asako mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei’em. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość…

 

„Każdy dzień to dobry dzień” (2018)

Reżyseria: Tatsushi Ōmori

Obsada: Haru Kuroki, Mikako Tabe, Kirin Kiki

Gatunek: dramat 

Czas trwania: 100’

Noriko (Haru Kuroki) jest studentką. Zgodnie z zaleceniem matki zaczyna uczyć się japońskiej ceremonii parzenia herbaty razem z kuzynką Michiko (Mikako Tabe). Naukę tę pobiera od sensei Takedy (Kirin Kiki).

 

„Jednym cięciem” (2018)

Reżyseria: Shinichirō Ueda

Obsada: Takayuki Hamatsu, Yuzuki Akiyama, Harumi Shuhama

Gatunek: komedia, horror

Czas trwania: 96’

W opuszczonym japońskim obiekcie z czasów II wojny światowej powstaje niskobudżetowy film o zombie. Sprawy komplikują się, kiedy ekipa zostaje zaatakowana przez prawdziwych zombie…

 

„Znowu ten wredny obiadek?!” (2019)

Reżyseria: Renpei Tsukamoto

Obsada: Ryōko Shinohara, Kyōko Yoshine

Gatunek: Familijny

Czas trwania: 106’

Kaori (Ryōko Shinohara) samotnie wychowuje nastoletnią Futabę (Kyōko Yoshine), która przechodzi przez okres buntu. Matka nie jest w stanie porozumieć się ze swoją córką, więc zaczyna wysyłać jej wiadomości zaszyfrowane w szkolnych obiadach, które dla niej przygotowuje.

 

„A Man in Love” (2019)

Reżyseria: Nobuo Murata

Obsada: Shigemitsu Ogi, Kokone Sasaki, Arisa Deguchi

Gatunek: Obyczajowy

Czas trwania: 84’

Sprawy w życiu Ody (Shigemitsu Ogi), mężczyzny po pięćdziesiątce, przybierają zły obrót. Zostawia go żona, w pracy proponują wcześniejszą emeryturę albo degradację… Wtedy kolega z przeszłości oferuje mu pomoc i Oda zaczyna nowy rozdział.

Czytany 444 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 listopad 2019 15:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama