cinema.pl Artykuły

piątek, 18 październik 2019 15:55

Proceder - żyj aż do bólu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady –  chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. 

  

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn. 

„Proceder” zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film już w czwartek 24.10 o godz. 15.00 będzie pokazywany na TOFIFEST. Po filmie o 17.25 odbędzie się spotkanie z twórcami. Jeżeli byliby Państwo zainteresowani wywiadem to proszę o kontakt, postaram się umówić indywidualne rozmowy. Na Festiwalu będą obecni: reżyser Michał Węgrzyn, operator Wojciech Węgrzyn i odtwórca głównej roli Piotr Witkowski.    

„Proceder” jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w 2019 roku

– Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy – mówi reżyser filmu Michał Węgrzyn. 

– W filmie pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał – zdradza Michał Węgrzyn. 

„Proceder” – żyj aż do bólu. od 15 listopada w kinach  

Strona internetowa filmu – zapowiedź: http://www.proceder.globalstudio.film/  

Teledysk Chady:

  

 

Czytany 773 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 16:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama