cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 22 lipiec 2019 15:19

Stramowski, Roznerski, Szwed, Maciąg i mistrzowie sztuk walki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wielki wysiłek, ostry konflikt, trudna miłość i prawdziwa walka pod okiem mistrzów świata. Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski, Aleksandra Szwed, Katarzyna Maciąg i najlepsi zawodnicy sztuk walki. Prezentujemy making of filmu "Fighter". W kinach.

 

Stramowski i Roznerski krzyżują rękawice, by spotkać się w pojedynku o najważniejsze: miłość i honor. Choć obaj wyszli z tej bitwy pokiereszowani, pracę na planie „Fightera” w reżyserii Konrada Maximiliana wspominają jako wielkie wyzwanie i prawdziwy wysiłek. Równie dobrze o produkcji, która – jak żadna inna aktywność do tej pory – wymagała pełnego zaangażowania i koncentracji całej ekipy, mówią powracająca na wielki ekran Katarzyna Maciąg i debiutująca na nim Aleksandra Szwed: bohaterki wielkiego pojedynku dwóch doskonale wytrenowanych aktorów. Nad tym, by Stramowski i Roznerski wypadli dobrze w potyczce, czuwał sztab specjalistów: mistrzowie świata sztuk walki, sportowcy i komentatorzy. Czy dobrze im to wyszło i jaka atmosfera planowała na planie? Zobaczcie sami making of filmu, który już w piątek wejdzie na ekrany kin.

Making of filmu „Fighter”

Najgorętsze nazwiska ostatnich lat, idole i gwiazdy frekwencyjnych hitów – Piotr Stramowski i Mikołaj Roznerski w zaciętych zmaganiach, których zwycięzca może być tylko jeden! Film „Fighter” w reż. Konrada Maximiliana to buzujące od adrenaliny kino walki, wypełnione akcją, emocjami i prawdziwą plejadą sław. U boku odtwórców głównych ról zobaczymy, m.in.: Katarzynę Maciąg, Aleksandrę Szwed, Krzysztofa Stelmaszyka, Wojciecha Mecwaldowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Annę Karczmarczyk, Daniela „Qczaj” Kuczaja i Jarosława Boberka. W tle zaś, w roli aktorów i konsultantów sekwencji walk, mistrzowskie znakomitości ze świata boksu i MMA: Andrzej Fonfara, Marcin „Różal” Różalski, Robert Złotkowski, Krzysztof Kosedowski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Grzegorz Proksa oraz cenieni komentatorzy sportowi Andrzej Kostyra i Edward Durda. Autorami zdjęć do produkcji są Piotr Uznański oraz wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak. Scenografię przygotowali Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński („Ida”, „Zimna wojna”, „Jesteś Bogiem”). Za kostium odpowiada Emilia Czartoryska („Ostatnia Rodzina”). Charakteryzacja jest dziełem Dariusza Krysiaka („Krew Boga”) i Mai Łukaszewicz („Botoks”). Autorem muzyki komponowanej jest Atanas Valkov („Pułapka”, „Belfer”). „Fighter” to nie tylko film, to prawdziwy nokaut!

Były zawodnik MMA – Tomek Janicki (Piotr Stramowski) miał wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę (Aleksandra Szwed) u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas z bokserem-celebrytą Markiem „Pretty Boyem” Chmielewskim (Mikołaj Roznerski). Wystarczyło jednak kilka złych decyzji, by kariera Tomka z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą zawodnik postanowił opuścić miasto, by na nowo ułożyć sobie życie. Szansa na to pojawia się, kiedy z dala od medialnego zgiełku poznaje charyzmatyczną panią doktor – Magdę (Katarzyna Maciąg). Para zakochuje się w sobie, ale nad Tomkiem znów zbierają się czarne chmury. Szantażowany przez groźnego gangstera zawodnik nie ma wyboru. Musi wrócić na ring i zmierzyć się z dawnym rywalem. Lecz tym razem na jego zasadach – w bezkompromisowym, bokserskim starciu, któremu będzie przyglądać się cała Polska.

 

Gatunek: dramat, akcja, sportowy

Reżyseria i scenariusz: Konrad Maximilian

Produkcja: Domino Film

Koprodukcja: Exotic Car Club, 108 Investment, Grupa Media Partner

Obsada: Piotr Stramowski („Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kobiety mafii”, „Botoks”), Mikołaj Roznerski („Porady na zdrady”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „M jak miłość”), Katarzyna Maciąg („Głęboka woda”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Randka w ciemno”), Aleksandra Szwed („Rodzina zastępcza”, „Teraz albo nigdy!”, „Barwy szczęścia”), Krzysztof Stelmaszyk („Testosteron”, „Wkręceni”, „39 i pół”), Wojciech Mecwaldowski („Juliusz”, „Dziewczyna z szafy”, „Pan T.”), Tomasz Oświeciński („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kobiety mafii”, „Botoks”), Anna Karczmarczyk („Chce się żyć”, „Galerianki”, „Pitbull. Nowe porządki”), Karol Osentowski („Ultimatum”, „Klub Włóczykijów”), Jarosław Boberek („Underdog”, „Konwój”, „Wataha”), Marcin „Różal” Różalski („Diablo. Wyścig o wszystko”, „Kochaj!”), Daniel „Qczaj” Kuczaj, Andrzej Fonfara,Robert Złotkowski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Krzysztof Kosedowski, Andrzej Kostyra, Edward Durda

Czytany 538 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 lipiec 2019 12:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama