cinema.pl Artykuły

środa, 10 lipiec 2019 12:31

TRAFIKANT" z Bruno Ganzem od 19 lipca w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oparta na bestsellerowej powieści Roberta Seethalera wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy Zygmuntem Freudem na tle burzliwych czasów w Wiedniu w latach 30.

 

Film Nikolausa Leytnera to jedna z ostatnich ról wybitnego aktora Bruno Ganza. 

Siedemnastoletni Franz przyjeżdża do Wiednia, gdzie ma się przyuczać jako praktykant w sklepie z tytoniem. Jednym ze stałych klientów tego miejsca jest doktor Zygmunt Freud. Mimo że różni ich niemal wszystko, z czasem mężczyźni zaprzyjaźniają się.

Kiedy młody bohater zakochuje się bez pamięci w tancerce imieniem Anezka, szuka rady u bardziej doświadczonego kolegi, który jednak szybko przyznaje, że kobiety są dla niego podobną tajemnicą jak dla Franza.

Gdy do Wiednia wkraczają naziści, cała trójka wciągnięta zostaje w wir społeczno-politycznej zawieruchy. Każde z nich musi odpowiedzieć sobie na pytanie: zostać czy uciekać?

BIOGRAM REŻYSERA

Nikolaus Leytner– urodził się w 1957 roku w austriackim Grazu. W latach 1977–1982 studiował reżyserię oraz scenariopisarstwo na Uniwersytecie w Wiedniu. Pracuje jako niezależny reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny. W 1989 roku był jednym ze współzałożycieli wytwórni filmowej Allegro Film. Druga połowa lat 90. to dla niego duże sukcesy w kinie austriackim, za sprawą takich filmów jak „Schwarzfahrer” czy „Drei Herren”. Przez długi czas realizował później produkcje telewizyjne. Uznanie przyniósł mu film nakręcony na podstawie sztuki Friedricha Dürrenmatta – „Der Besuch der alten Dame”, który uhonorowany został dwiema nagrodami. Na wielki ekran powrócił rok później, realizując komedię kryminalną „Der Fall des Lemming”. Współtworzył Akademię Filmu Austriackiego. Mieszka i pracuje w Wiedniu. 

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 lipiec 2019 12:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama