cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 08 lipiec 2019 12:58

Pięć Smaków dystrybutorem "Maggie"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pięć Smaków dystrybutorem "Maggie" - najbardziej offowego przeboju koreańskiego kina. Kochacie kino koreańskie i chcielibyście, żeby częściej pojawiało się w polskich kinach?

 

Mamy dla Was doskonałą wiadomość: Pięć Smaków wprowadzi do kin “Maggie” - pełny niewytłumaczalnych zdarzeń i niekonwencjonalnych zwrotów akcji debiut koreańskiej reżyserki, Yi Ok-seop. 

Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i postanawia złożyć rezygnację. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?

“Maggie” to słodko-gorzka, uwodząca kolorami i absurdalnym humorem opowieść o szczerości, zaufaniu i druzgocących skutkach nieporozumień. Każdy kadr jest cukierkiem, a błyskotliwy montaż wciąga widza w grę zaskakujących wizualnych skojarzeń. Film podbija serca publiczności, gdziekolwiek się pojawia, zdobywając szereg wyróżnień na światowych festiwalach. Światowa premiera miała miejsce na festiwalu w Busan, gdzie obok Arthouse Award, Citizen Reviewers' Award, KBS Independent Film Award, grająca główną rolę Lee Joo-young otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Na Azjatyckim Festiwalu Filmowym w Osace “Maggie” została uhonorowana Grand Prix a europejska publiczność mogła ją poznać na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

Polska premiera filmu będzie miała miejsce, podobnie jak “Jinpa” w reżyserii Pemy Tsedena, na jednym z naszych ulubionych letnich festiwali. Zaprezentujemy Wam go oczywiście również podczas 13. edycji Pięciu Smaków w listopadzie. Premierę kinową filmu planujemy na 2020 rok.

 

Maggie 

reż. Yi Ok-seop, Korea Południowa, 2018, 88’

Producent: Koo Kyo-hwan

Reżyseria: Yi Ok-seop

Scenariusz: Yi Ok-seop, Koo Kyo-hwan

Obsada: Lee Joo-young, Moon So-ri, Koo Kyo-hwan

Zdjęcia: Lee Jaeu

Montaż: Yi Ok-seop, Koo Kyo-hwan

Dźwięk: Jeon Sang-jun

Produkcja: 2X9HD

Język: koreański

Dystrybucja w Polsce: Pięć Smaków Kino Azji

 

13. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada. 

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Partnerzy Pięciu Smaków: Miasto Stołeczne Warszawa, Hong Kong ETO,  Asian Film Awards Academy

Więcej na stronie piecsmakow.pl

Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl.

Czytany 207 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 12:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama