cinema.pl Artykuły

piątek, 07 czerwiec 2019 15:28

Znana prezenterka pozwała reżysera filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Szykuje się bezprecedensowa batalia sądowa. Czy Paweł Borowski naruszył dobra osobiste znanej prezenterki? „Ja teraz kłamię” w kinach od 28 czerwca.

 

Takiej batalii sądowej w historii polskiej kinematografii jeszcze nie było! Na miesiąc przed wejściem do kin „Ja teraz kłamię” reżyser filmu otrzymał pozew z powództwa cywilnego – znana prezenterka oskarża twórcę o naruszenie praw do wizerunku. Pełnomocnik celebrytki zarzuca autorom obrazu, że bez zgody i wiedzy poszkodowanej, wykreowali łudząco do niej podobną bohaterkę. Co więcej, ukazali ją w złym świetle, jako manipulatorkę i spin doktorkę polskiej telewizji.

„Fizyczne podobieństwo tej postaci do mojej klientki jest niepodważalne. Naszym zdaniem doszło do naruszenia dóbr osobistych poprzez próbę wyrządzenia szkód wizerunkowych, a wszystko to w celu wzbudzenia sensacji wokół filmu. Ze względu na zbliżającą się datę premiery, przyspieszamy termin wyznaczenia procesu. Zrobimy wszystko, by ta produkcja nie ujrzała światła dziennego” – zaznacza adwokat poszkodowanej. Twórcy filmu stanowczo odcinają się od sprawy: „Te oskarżenia to jakiś absurd. Historia ukazana w Ja teraz kłamię to czysta fikcja, a wszelkie podobieństwa do osób publicznych, których tak pieczołowicie doszukują się pełnomocnicy tej pani, są dziełem przypadku. Film wejdzie do wszystkich kin 28 czerwca i żaden proces nie stanie temu na przeszkodzie” – podkreśla reżyser, Paweł Borowski.

Gdyby tylko była to prawda…

„Ja teraz kłamię” – najnowszy film Pawła Borowskiego w kinach już od 28 czerwca!

Wysmakowana wizualnie, pełna dwuznaczności i zagadek opowieść o trójce celebrytów, których osobiste historie przenikają się, wciągając widza do przewrotnej gry, której finał zaskoczy absolutnie wszystkich. „Ja teraz kłamię” – nowy film Pawła Borowskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanego obrazu „Zero”, został wyprodukowany przez Opus Film – firmę odpowiedzialną za największe międzynarodowe sukcesy polskiego kina ostatnich lat: nagrodzoną w Cannes „Zimną wojnę” oraz uhonorowaną Oscarem „Idę”. W nieoczywistych rolach w filmie wystąpiła śmietanka aktorska z najwyższej półki, w tym: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Agata Buzek, Marian Dziędziel, Paulina Walendziak, Rafał Maćkowiak i wielu innych. Dzięki nim powstało niezwykłe dzieło filmowe, w którym prawda jest jeszcze dziwniejsza od fikcji, bo – w odróżnieniu od fikcji – wcale nie musi być prawdopodobna…

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai (Agata Buzek) i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek – rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.

We współczesnym świecie, gdzie informacja jest najcenniejszym towarem, trzeba bardzo uważać na jakość tej informacji. Czasem to tylko fragment, strzęp większej całości, który może nas wprowadzić w błąd. Jeśli układa się w logiczną całość z innymi fragmentami przyjmujemy to za prawdę. I tym samym utwierdzamy się w błędzie. To, co mnie fascynuje chyba najbardziej to szczególna relacja, jaka wywiązuje się pomiędzy filmem i widzem – to ją nazywam kinem. Tak jak bohaterowie tej historii będą musieli docierać do prawdy, tak widzowie też będą poniekąd skazani kilkakrotnie na weryfikację swoich dotychczasowych sądów i ocen. Mam nadzieję, że ta gra doprowadzi widzów do takiego miejsca, w jakim jeszcze nie byli – Paweł Borowski, reżyser

 

Gatunek: thriller/ sensacyjny/ mistery

Produkcja: Polska/ Holandia 2017

Reżyseria i scenariusz: Paweł Borowski („Zero”)

Obsada: Maja Ostaszewska („7 uczuć”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Body/Ciało”), Joanna Kulig („Zimna wojna”, „Kler”), Robert Więckiewicz („Kler”, „Ślepnąc od świateł” - serial TV), Adam Woronowicz („Kurier”, „Kamerdyner”), Rafał Maćkowiak („Głośniej od bomb”, „1983” - serial TV), Paulina Walendziak („Plan B”, „Belfer” - serial TV), Agata Buzek („Ciemno, prawie noc”, „11 minut”), Janusz Chabior („Underdog”, „Kobiety mafii”), Marian Dziędziel („Zabawa zabawa”, „Pitbull. Ostatni pies”), Krzysztof Czeczot („Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Twarz”), Jacek Poniedziałek („Serce miłości”, „Pakt” - serial TV), Bartosz Bielenia („Boże Ciało”, „Disco polo”), Cezary Łukaszewicz („Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Twój Vincent”), Paweł Borowski („Zero”)

Czytany 391 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 czerwiec 2019 15:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama