cinema.pl Artykuły

środa, 05 czerwiec 2019 15:25

Premiera 'Once', opowiadania Topora w formie pantomimy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W najbliższy piątek (7 czerwca) rozpocznie się XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Festiwal zainauguruje premierowy pokaz spektaklu „Once”, który powstał dzięki współpracy Warszawskiego Centrum Pantomimy z Derevo Laboratorium. Anton Adasinsky po raz pierwszy w historii zespołu zdecydował się zrealizować spektakl z aktorami innego teatru. 

 

Po raz pierwszy w Warszawie gościć będzie czeski zespół Lenki Vagnerovej, który przedstawi spektakl „Avant Tout”. Kulenka Teatro z Hiszpani zaprezentuje „Solitudes”, a w ramach „Mime Off” będzie można obejrzeć „Ulicę Niewinną” Zespołu Studia Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz „A Life’s Concept” Teatru Nimu. Na zakończenie „Cafe Panique”, czyli opowiadania Rolanda Topora przedstawione w formie pantomimy. Natomiast wieczór „Spotkań z pantomimą” będzie dedykowany pracy jednego z największych europejskich twórców tej formy teatralnej – Henryka Tomaszewskiego, którego 100 rocznica urodzin przypada w tym roku.

Festiwal swoją dziewiętnastą edycją dołączył do jednego z najstarszych festiwali pantomimy na świecie. 

Bilety i karnety są dostępne w kasach Teatru Dramatycznego i online. Wstęp na „Spotkania z pantomimą” jest bezpłatny, konieczna jest jednak rezerwacja miejsca.

Spektakle będą prezentowane na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego, a „Spotkania z pantomimą” na Scenie Przodownik.

 

Program: www.mimefestival.pl

Czytany 216 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 czerwiec 2019 15:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama