cinema.pl Artykuły

wtorek, 04 czerwiec 2019 14:50

ANIOŁ na DVD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

6 czerwca do sklepów w całej Polsce trafi wydanie DVD filmu "Anioł" w reż. Luisa Ortegi - argentyński kandydat do Oscara 2019,wyprodukowany przez Pedro Almodovara i twórców "Dzikich historii". 

 

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito (Lorenzo Ferro) o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona (Chino Darín), do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. 

Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. 

Reżyser Luis Ortega luźno oparł swój najnowszy film na prawdziwej historii seryjnego zabójcy Carla Robledo Pucha, który w 1971 i 1972 roku zamordował jedenaście osób, a obecnie jest najdłużej przebywającym w więzieniu obywatelem w historii Argentyny. 

Proces Carlosa Eduardo Robledo Pucha był w Argentynie sensacją. Na ławie oskarżonych zasiadł niespotykanej urody chłopak, który w zaledwie kilka miesięcy dopuścił się serii brutalnych przestępstw. Prasa szybko nadała mu przydomek „Anioł Śmierci”. 

Temat psychopatycznego mordercy-narcyza o twarzy dziecka nie schodził z czołówek gazet przez wiele miesięcy. W jednej chwili Carlos Robledo Puch zyskał sławę gwiazdy filmowej i stał się celebrytą. 

Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta. 

Czytany 224 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 czerwiec 2019 14:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama