cinema.pl Artykuły

piątek, 10 maj 2019 14:51

DVD Kina Świat

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gorąco polecamy Państwu nasze czerwcowe premiery DVD/BR Kina Świat.

 

 

Wśród nich „PLANETA SINGLI 3” kolejna część i wielki finał przeboju, który chwycił za serca, rozbawił do łez i rozkochał w sobie miliony widzów. Znów bawić będą lubiani odtwórcy, czyli Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Joanna Jarmołowicz, Danuta Stenka i Aleksandar Milićević. W filmie oprócz znanych i lubianych bohaterów serii pojawiają się kolejne gwiazdy: Bogusław Linda, Borys Szyc i Maria Pakulnis.

„MIA I BIAŁY LEW” to wzruszająca, tętniąca akcją i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny za powstanie tak przełomowych dzieł, jak „Mikrokosmos” i „Makrokosmos. Rolę narratorki w polskiej wersji językowej pełni Martyna Wojciechowska.

„KARTOTEKA 64” to czwarta, po „Kobiecie w klatce”, „Zabójcach bażantów” i „Wybawieniu”, ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussi Adler-Olsena – pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich skandynawskich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson, Camilla Läckberg, Håkan Nesser czy Jo Nesbø. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przetrzymywanych kobietach testowano zbrodnicze praktyki medyczne.

„ZAKON ŚWIĘTEJ AGATY” Darren Lynn Bousman - twórca trzech części „Piły” powraca ze złowieszczą rewelacją kina grozy, sakralnym horrorem o klimacie dusznym jak kadzidło i czarnym jak zakonny habit. To film, który przyprawi o dreszcze i palpitacje serca nawet najtwardszych miłośników horrorów.

-------

KARTOTEKA 64 /JOURNAL 64/

Reżyseria: CHRISTOFFER BOE

Występują: NIKOLAJ LIE KAAS, FARES FARES, JOHANNE LOUISE SCHMIDT, SØREN PILMARK i inni

Produkcja: Dania 2018

Gatunek: thriller, kryminał

Czwarta, po „Kobiecie w klatce”, „Zabójcach bażantów” i „Wybawieniu”, ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza skandynawskich kryminałów Jussi Adler-Olsena – ulubieńca New York Times’a, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson i Jo Nesbo. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przeprowadzano testy na przetrzymywanych kobietach.

Przeżywający problemy osobiste komisarz Carl Mørck przystępuje do nierozwikłanej od lat sprawy tajemniczego zaginięcia prostytutki. W toku śledztwa odkrywa, że przypadek kobiety stanowi zaledwie fragment znacznie większej układanki, dotyczącej nadużyć najgorszego rodzaju. Takich, których geneza sięga pół wieku wstecz i które prawdopodobnie nadal mają miejsce. Nadużycia seksualne, medyczne eksperymenty, przemoc i gęstniejący mrok składają się na najtrudniejszą i jak dotąd najbardziej zawikłaną sprawą w dziejach Departamentu Q.

Dane techniczne DVD:

Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1 

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 113 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu 

 

MIA I BIAŁY LEW 

Reżyseria: GILLES DE MAISTRE

Występują: DANIAH DE VILLIERS, MÉLANIE LAURENT, LANGLEY KIRKWOOD, RYAN MAC LENNAN 

i inni

Produkcja: Francja 2018

Gatunek: familijny, przygodowy

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w sercu Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i białego lwa. Film wyprodukował Jacques Perrin, twórca hitów „MIKROKOSMOS” i „MAKROKOSMOS”. 

Dziesięcioletnia Mia wraz z rodzina przeprowadza się do Afryki na niezwykłą farmę lwów. Pewnego dnia rodzi się tu białe lwiątko o imieniu Charlie. Zwierzak staje się największym przyjacielem Mii. Kiedy lwu zacznie grozić niebezpieczeństwo, dziewczynka nie cofnie się przed niczym, by uratować niezwykłego przyjaciela. Oboje opuszczają farmę i wyruszają na poszukiwanie nowego domu dla Charliego. 

W polskiej wersji językowej wystąpiła Martyna Wojciechowska – podróżniczka, dziennikarka i obrończyni praw zwierząt. 

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 94 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu 

 

PLANETA SINGLI 3 /DVD & Blu-ray/

Reżyseria: 

Występują: i inni

Produkcja: Polska 2019

Gatunek: komedia

Przed wami kompletnie inna planeta!

Jeśli coś was powstrzymało przed obejrzeniem poprzednich części, teraz się nie wahajcie! Ta historia zaczyna się tutaj! 

Nowi bohaterowie, moc niespodzianek i weselna impreza, która przejdzie najśmielsze oczekiwania! Wszystko to w finałowej odsłonie przebojowej trylogii, która chwyciła za serca, rozbawiła do łez i rozkochała w sobie miliony widzów. 

Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka. Jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem. Na uroczystości nie zbraknie również Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę. Prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka oraz epicka weselna impreza. 

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1, 2.0; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie (dla os. niesłyszących)

Czas: 97 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, alternatywny zwiastun „dark edition”, making of, piosenka z filmu „Rage Against The Chachary"

Dane techniczne Blu-ray:

Język: polski 

Napisy: angielskie, polskie (dla os. niesłyszących)

Czas: 101 min

Obraz: 2.39:1 (1080p24)

Dźwięk: DTS-HD MA 5.1, PCM 2.0, audiodeskrypcja DD 2.0 

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu, alternatywny zwiastun „dark edition”, making of, piosenka z filmu „Rage Against The Chachary"

 

ZAKON ŚWIĘTEJ AGATY /ST. AGATHA/

Reżyseria: DARREN LYNN BOUSMAN

Wystąpują: SABRINA KERN, CAROLYN HENNESY, COURTNEY HALVERSON, TRIN MILLER, LINDSAY SEIM, HANNAH FIERMAN

Produkcja: USA 2018

Gatunek: horror 

Przekrocz bramę zapomnianego przez Boga klasztoru i podejmij desperacką walkę o ocalenie duszy!

Twórca trzech części „Piły” – Darren Lynn Bousman powraca ze złowieszczą rewelacją kina grozy. Jego najnowsze dzieło to prawdziwy, rozpędzony roller coaster strachu o klimacie dusznym jak kadzidło i czarnym jak zakonny habit. To film, który przyprawi o dreszcze i palpitacje serca nawet najtwardszych miłośników horrorów. 

Młoda, ciężarna kobieta o imieniu MARY szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zła, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, demoniczną naturę. 

Dane techniczne DVD:

Język: oryginalny z polskim lektorem

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 99 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu 

 

Czytany 323 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 maj 2019 14:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama