cinema.pl Artykuły

czwartek, 18 kwiecień 2019 14:59

Karą za grzechy jest śmierć!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Te grzechy nigdy nie zostaną odpuszczone! Prezentujemy oficjalny plakat horroru „Herezja”. Przerażająca historia zakonnicy, którą próbują opętać demoniczne siły w kinach od 31 maja.

 

Najnowszy rozdział w przerażającym i bijącym rekordy popularności gatunku horroru sakralnego. „Herezja” to nasycona mistycyzmem i grozą historia zakonnicy, którą próbują opętać siły z piekła rodem. Film jest dziełem Paula Heyeta („Howl”) – mistrza charakteryzacji i autora efektów specjalnych do mrożących krew w żyłach obrazów: „Zejście”, „Kobieta w czerni” i „Eden Lake”. Główną rolę w „Herezji” gra Hannah Arterton, znana z seriali – „Porzucony według Harlana Cobena” oraz „Safe”. Na ekranie partnerują jej: Clare Higgins („Hellraiser: Wysłannik piekieł”), Dilan Gwyn („Dracula: Historia nieznana”) i niepowtarzalny Michael Ironside („Pamięć absolutna”).

Młoda kobieta – Persefona (Hannah Arterton) zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet. Po przybyciu na miejsce, dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor – tak naprawdę – jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie.

Gatunek: horror

Produkcja: Wielka Brytania, 2019

Reżyseria: Paul Hyett („Howl”, „Ponury dom”)

Scenariusz: Gregory Blair („Garden Party Massacre”), Conal Palmer („Ponury dom”)

Obsada: Hannah Arterton („Safe”, „Porzucony według Harlana Cobena”, „Walking on Sunshine”), Clare Higgins („Hellraiser: Wysłannik piekieł”, „Wysłannik piekieł 2”, „Sen Kasandry”), Dilan Gwyn („Dracula: Historia nieznana”, „Beyond”), Michael Ironside („Pamięć absolutna”, „Nieśmiertelny II: Nowe życie”, „Żołnierze kosmosu”)

Czytany 236 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 kwiecień 2019 15:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama