cinema.pl Artykuły

sobota, 13 kwiecień 2019 13:21

12. MFFA Animator w lipcu w Poznaniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prezentujemy tegoroczną identyfikację kwalifikującego do Oscara® 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.

 

Czołówkę ANIMATORA 2019 przygotowała polska animatorka – Karolina Specht. W zeszłym roku jury konkursowe nagrodziło jej film "Kwadratura koła" Kryształowym Animuszem – główną nagrodą w konkursie polskich filmów animowanych ANIMATOR.PL za "piękne połączenie abstrakcji z narracją". 

„Idea, która stoi za powstaniem czołówki Animatora 2019, oprócz zabawy formalnej z kształtem i kolorem, to spojrzenie na animację jako medium, które jest w stanie rozszerzyć rzeczywistość” – mówi autorka. „Poprzez niemal nieograniczone środki wyrazu, animacja może zmienić sposób, w jaki postrzegamy i komentujemy świat, nadawać nowe znaczenia rzeczom dawno już zdefiniowanym, pokazywać nawet opatrzone i dobrze znane tematy z zupełnie innej oryginalnej perspektywy.”

Karolina Specht to absolwentka Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku animacja i efekty specjalne. Jest autorką filmów: „Historia o miłości”, „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek”, „Nie trać głowy”, „Wyjdę z siebie” i „Kwadratura koła”. Jej film dyplomowy „Kwadratura koła” został nagrodzony Kryształowym Animuszem w konkursie ANIMATOR.PL oraz Srebrnym Jabberwocky na Festiwalu Etiuda i Anima. Karolina mieszka i pracuje w Warszawie jako animatorka i motion designerka. 

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2019 skomponował niezależny muzyk i producent Paweł Cieślak.

Na podstawie filmu Karoliny Specht, wyraźną i charakterystyczną identyfikację wizualną festiwalu stworzył poznański projektant graficzny Bartosz Buszkiewicz. Wybrane mocne i klarowne barwy wykorzystane w kampanii promocyjnej ożywią przestrzeń miejską latem 2019 roku.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Animator jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. 

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 

 

12. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-11 lipca. 

Oficjalny fanpage festiwalu: 

https://www.facebook.com/FestivalAnimator/

 

Oficjalna strona festiwalu:

http://animator-festival.com

 

Instagram festiwalu:

https://www.instagram.com/animator_festival/

 

 

Organizatorem MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Czytany 213 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 kwiecień 2019 13:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama