cinema.pl Artykuły

środa, 13 marzec 2019 14:38

Absentia, sezon 2 w kwietniu w AXN

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Absentia to historia agentki FBI, Emily Byrne (w tej roli znana z serialu Castle Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż, agent specjalny Nick Durand (Patrick Heusinger) ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.

 

W drugim sezonie serialu Emily, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, stara się wrócić do równowagi po sześciu latach fizycznych i psychicznych tortur. Odbudowuje relacje z synem, jednak nie może zapomnieć o mrocznej stronie swojej przeszłości. Namawia bostońskiego policjanta, Tommy’ego Gibbsa, do rozpoczęcia tajnego dochodzenia w sprawie jej tajemniczej przeszłości. Kiedy śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne ryzykuje wszystko, aby odkryć prawdę i chronić swoją rodzinę.

Za produkcję Absentii, która powstała na zamówienie Sony Pictures Television Networks, odpowiada Masha Productions. Serial jest emitowany przez AXN i inne stacje należące do Sony w wybranych krajach w Europie i Ameryce Łacińskiej. Producentem wykonawczym i reżyserem serialu jest Oded Ruskin (False Flag, Beauty and the Baker). Wśród producentów wykonawczych są także: Julie Glucksman, Stana Katic i Maria Feldman (False Flag, Homeland). Serial reżyserowali także Kasia Adamik i Adam Sanderson. Polska reżyserka pracowała nad trzema finałowymi odcinkami serii. Twórcami scenariusza są Gaia Violo i Matt Cirulnick, a za podstawę posłużył im scenariusz do pilota serialu autorstwa Violo.

OPIS POSTACI

EMILY BYRNE Stana Katic

Po odzyskaniu wolności Emily musi rozpocząć życie od nowa, poza strukturami FBI. Chce znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej tajemniczej przeszłości. Kiedy kolejny morderca, na którego poluje, uderza, Emily wraca do FBI, aby wymierzyć sprawiedliwość.

NICK DURAND Patrick Heusinger

Agent FBI Nick Durand układa sobie życie ze swoją żoną Alice i synem Flynnem. Utrzymując też niełatwe stosunki ze swoją dotkniętą traumą byłą żoną, Emily. Napięcie w jego życiu osobistym rośnie, a Nick szuka ukojenia w pracy w FBI. Jego niezłomność zostaje wystawiona na próbę, kiedy w samym centrum Bostonu dochodzi do krwawego zamachu terrorystycznego. 

ALICE DURAND Cara Theobold

Dotkliwie doświadczona w pierwszym sezonie Alice Durand odzyskuje siły i zamierza za wszelką cenę chronić swoją rodzinę. Po ataku terrorystycznym w Bostonie postanowiła wrócić do pracy jako terapeutka, mimo że może to popsuć jej relacje z Nickiem.

TOMMY GIBBS Angel Bonnani

Tommy Gibbs to ambitny i nieugięty śledczy z Bostonu, który stał na czele poszukiwań Emily Byrne. Wiele miesięcy po ich zakończeniu Tommy znów czuje, że coś przyciąga go do Emily – tym razem jednak staje się jej bratnią duszą. Para bohaterów odkrywa od dawna skrywaną tajemnicę, przez co szybko znajdują się na celowniku zabójcy.

JACK BYRNE Neil Jackson

Jack zrywa z nałogiem i staje na nogach, pracując jako ratownik medyczny w miejscowym szpitalu. Szuka celu i spełnienia, a jego nową przyjaciółką staje się Alice. Są sobie coraz bliżsi, a Jack dostrzega szansę na rozpoczęcie nowego życia, jakiego do tej pory nie doświadczył.

FLYNN DURAND Patrick McAuley

Flynn to nastoletni syn Nicka i Emily. Mieszka z ojcem i jego nową żoną, Alice, ale czuje coraz większą więź z Emily, matką, która zaginęła wiele lat temu. Zmaga się z traumą, jaką pozostawiło jego porwanie w pierwszym sezonie serialu. Flynn stara się utrzymać równowagę, której odzyskanie wymagało od niego ogromnego wysiłku.

WARREN BYRNE Paul Freeman

Warren Byrne to ojczym Emily, który przez ponad 25 lat pracował w bostońskiej policji. Nowe tajemnice z przeszłości Warrena komplikują jego relacje z Emily, a silna dotychczas więź między ojcem a córką zaczyna słabnąć.

DEREK CROWN Christopher Colquhoun

Agent specjalny Derek Crown stara się kierować pracą biura FBI w Bostonie po ataku terrorystycznym. Ściga seryjnego mordercę, siejącego spustoszenie w całym mieście. Czy uda mu się przezwyciężyć trudności, jakie stwarza związek z reporterką Ericą Lyle i współzawodnictwo z profilerką FBI, Julianne Gunnarsen?

CAL ISAAC Matthew Le Nevez

Po powrocie do FBI Emily Byrne zostaje partnerką agenta specjalnego Cala Isaaca, doświadczonego byłego żołnierza marynarki wojennej o rozbrajająco optymistycznym usposobieniu. Dzięki swojej mrocznej przeszłości w siłach specjalnych Cal rozumie, co trapi Emily. Z czasem może się okazać lojalnym i wspierającym kompanem bohaterki...jeśli tylko ona na to pozwoli.

JULIANNE GUNNARSEN Natasha Little

Julianne Gunnarsen jest zdystansowaną agentką FBI, która trafia do biura terenowego w Bostonie, aby pomóc w schwytaniu sprawcy krwawego ataku terrorystycznego. Umiejętności profilowania wykorzystuje nie tylko do analizowania samego terrorysty, ale stara się rozgryźć wszystkich wokół. Wkrótce skupia uwagę na swoim zawodowym partnerze, agencie specjalnym Nicku Durandzie.

ERICA LYLE Roxy Sternberg

Erica Lyle to ambitna reporterka telewizyjna, pełna zapału dziennikarka, która i nie cofnie się przed niczym, by zdobyć swoją historię. Jej ambicja wystawi na szwank związek z sekretnym kochankiem, Derekiem Crownem, kiedy śledcza skupi na nim zawodową uwagę w związku z pewną głośną sprawą.

VALERIE MCNAIR Penny Downie

Valerie McNair okazuje się zaginioną wiele lat temu biologiczną matką Emily. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Lata ciężkiego życia i walki o przetrwanie odcisnęły na Valerie piętno – jest pełna niepokoju, porywcza i przewrażliwiona.

DR SEMO ODUWALE Hugh Quarshie

Dr Semo Oduwale jest nigeryjskim terapeutą, który prowadzi pierwszą w Bostonie grupę terapeutyczną dla dzieci. Na spotkania uczęszcza również Flynn Durand. Wieloletnie doświadczenie Semo sprawia, że pozostaje spokojny i opanowany nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Pilnie strzeże własnego życia, będąc jednocześnie bardzo sympatycznym i wspierając otaczające go osoby.

 

OPISY ODCINKÓW

ODCINEK 201 – „Casualties”

KRÓTKI OPIS: Emily Byrne stara się zrozumieć, dlaczego została porwana i pogodzić się ze swoją burzliwą przeszłością. Brutalny atak terrorystyczny paraliżuje centrum Bostonu, a sprawą ma się zająć agent specjalny Nick Durand i FBI.

STRESZCZENIE: Emily stara się zapomnieć o czasie spędzonym w niewoli, próbując wrócić do normalnego życia. Szuka odpowiedzi na pytania, wspierana przez detektywa Tommy'ego Gibbsa z Bostonu. W toku śledztwa pojawia się wątek byłego więźnia, który zna intymne szczegóły z przeszłości Emily. To zmusza ją do ponownej refleksji nad wszystkim, co się dotychczas wydarzyło. Flynn walczy z chaosem i traumatycznymi wydarzeniami w swoim życiu, przez co w małżeństwie Nicka i Alice rośnie napięcie. Wszystkie problemy osobiste schodzą na drugi plan, gdy w budynku Federal Annex w Bostonie ma miejsce krwawy atak terrorystyczny. Sprawca wymyka się, a Nick i wybitna profilerka FBI, agentka specjalna Julianne Gunnarsen, ruszają w pościg. Gdy szukają tropów w coraz szerzej zakrojonym śledztwie, jedno staje się jasne – odtąd nikt już nie jest bezpieczny. 

ODCINEK 202 – „Madness”

KRÓTKI OPIS: Nick szuka terrorysty, który dokonał ataku na budynek Federal Annex, a Emily spotyka mroczną postać z przeszłości, której przybycie może zburzyć spokój dochodzącej do siebie agentki. 

STRESZCZENIE: Zaskoczona nowymi informacjami o swojej przeszłości Emily z jeszcze większym zapałem stara się odkryć prawdę. Kiedy Flynn mimowolnie zakłóca tok prowadzonego dochodzenia, Emily musi zdecydować, co jest ważniejsze – syn, czy jej potrzeba uzyskania odpowiedzi na pytania. Alice wraca do pracy jako terapeutka w szpitalu Boston Mercy i zaprzyjaźnia się Jackiem Byrnem, który pracuje tam jako ratownik medyczny. W FBI robi się gorąco, gdy Nick i Julianne starają się jak najszybciej opracować profil terrorysty z Federal Annex. Agent specjalny Derek Crown ściera się z mediami i „wszechwiedzącym” Internetem. Opracowany profil terrorysty wskazuje, że jest on bardzo inteligentny i pełen gniewu – i nie zamierza zatrzymywać się w swoich działaniach. 

ODCINEK 203 – „Guilty” 

KRÓTKI OPIS: Podłamana szokującą stratą Emily musi wrócić do FBI, aby uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania.

STRESZCZENIE: Emily trapi poczucie winy po tym jak zamordowano kogoś, kogo kiedyś odrzuciła. Wraca do FBI, aby zbadać tajemnicze zabójstwo, co spotyka się z uznaniem. Czy Emily jest na tropie kolejnego seryjnego mordercy? Współpracuje ze swoim nowym partnerem, agentem specjalnym Calem Isaakiem, co nie jest łatwe, bo Emily musi ukrywać osobisty związek ze sprawą, aby Cal nie powiązał faktów. Nick i Julianne są coraz bliżej poznania tożsamości terrorysty, obawiają się jednak, że może on przygotowywać następny atak – być może bardziej krwawy od poprzedniego.

 

OBSADA

STANA KATIC jako Emily Byrne / Producent wykonawczy

Stana Katic znana jest widzom z roli Kate Beckett w hitowym serialu Castle, który znalazł się na liście pięciu seriali o największej oglądalności w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech.

W jej dorobku filmowym znajdują się filmy CBGB, Big Sur, Spirit – duch miasta, Smaki miłości, Druga twarz i 007 Quantum of Solace, jedna z części znanej serii filmów o Jamesie Bondzie. W 2016 r. pojawiła się w głównej roli w filmie The Rendezvous w reżyserii Amina Matalqi. Stana pojawiła się także w horrorze Diabeł: Inkarnacja.

Katic jest laureatką wielu nagród filmowych. Trzykrotnie otrzymała People's Choice Awards i TV Guide Awards. Zdobyła też nagrodę PRISM.

Stana angażuje się w wiele akcji dobroczynnych, koncentrując się na projektach związanych ze środowiskiem naturalnym, edukacją dziecięcą i opieką zdrowotną. W ramach tych działań utrzymuje kontakt z wieloma organizacjami charytatywnymi z całego świata.

PATRICK HEUSINGER jako Nick Durand

Heusinger pochodzi z Jacksonville w stanie Floryda, jest absolwentem Juilliard School. W ostatnim czasie na dużym ekranie można go było zobaczyć obok Toma Cruise'a w filmie Jack Reacher 2: Nigdy nie wracaj, w którym wcielił się w rolę łowcy, czarnego charakteru i nemezis Reachera. Zagrał także z Abigail Spencer i Cheyenne Jackson w czarnej komedii A Beautiful Now.

Wcześniej Heusinger pojawił się w filmach Frances Ha i Sweet Land, który otrzymał nagrodę publiczności na międzynarodowym festiwalu filmowym w Hamptons, oraz Independent Spirit Award w kategorii najlepszy debiut pełnometrażowy. W jego dorobku znajdują się również takie tytuły jak Tie a Yellow Ribbon, Niania w Nowym Jorku i nagradzany film krótkometrażowy Willowbrook.

W telewizji Heusingera można było zobaczyć w serialu Jasona Reitmana Bez zobowiązań i w pierwszym fabularnym serialu stacji Bravo – Girlfriend's Guide to Divorce. Zagrał także gościnnie w produkcjach telewizyjnych: Revolution, Bananowy doktor, To tylko seks oraz Plotkara, pojawił się także w serialach Żona idealna, Rockefeller Plaza 30, Nie ma lekko, Wołanie o pomoc i Prawo i porządek: sekcja specjalna. 

Heusinger zagrał w uznanej przez krytyków produkcji reżysera Moisesa Kaumana Bent w Center Theater Group w Los Angeles. Na Broadwayu Patrick wystąpił w nominowanym do nagrody Tony spektaklu Next Fall, a także w nominowanej do nagrody Tony adaptacji Skrzypka na dachu oraz w wyreżyserowanym przez Mike'a Nicholsa i stworzonym na podstawie filmu Monty Pythona musicalu Spamalot. 

CARA THEOBOLD jako Alice Durand

Cara Theobold skończyła Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Jej pierwszą serialową rolą była postać Ivy Stuart w brytyjskim serialu kostiumowym Downtown Abbey. Za rolę w tej produkcji w 2012 roku została jedną z laureatek nagrody Gildii Aktorów Ekranowych za wybitny występ w serialu dramatycznym. 

Cara pojawiła się także w takich serialach jak Lovesick, Last tango in Halifax i Z pamiętnika położnej. W 2015 roku zagrała jedną z głównych ról w trzecim sezonie serialu The Syndicate. Użyczyła również głosu w grach video Overwatch i Heroes of the Storm. 

Cara można zobaczyć w telewizji jako Catlin w filmie Marka Talbota i George'a Kane'a "Flack" na brytyjską telewizję, jako Laura Marsh w filmie Philippa Braithwaite i "Manhunt" Marca Evansa w filmie Bufallo Pictures, jako Lucy w "Euros Lyn" i "Kiri" Jacka Thorne'a Forge dla Channel 4, a także główna rola Amy w filmie "Crazyhead" w nowej serii Howarda Overmana ("Misfits") dla Channel 4 (UK) i Netflix.

Cara zagrała również główną rolę Amy w Crazyhead Howarda Overmana (Misfits), nowym serialu stworzonym dla Channel 4 (UK) i Netflixa. 

ANGEL BONANNI jako Tommy Gibbs

Angel znany jest widzom z roli w filmie Rock the Casbah, zdobywcy nagrody Panorama podczas Berlińskiego Festiwalu Filmowego w 2013 roku. Poza Izraelem wystąpił w wysoko ocenianym argentyńskim serialu telewizyjnym Solamente Vos, w którym płynnie mówi po hiszpańsku. 

Niedawno aktor zakończył zdjęcia do filmu Entebbe, przedstawiającego historię operacji antyterrorystycznej na lotnisku w Entebbe w 1976 roku. Reżyserem filmu jest José Padilha. Angela zobaczymy także w nadchodzącym serialu Punkt zapalny, wyprodukowanym przez Ginę Prince-Blythewood i Briana Grazera dla stacji Fox. Zagrał w nim rolę Javiera Cano, latynoamerykańskiego byłego agenta wydziału antynarkotykowego i byłego męża postaci granej przez Sanaę Lathan.

Pojawia się również w uznanym przez krytyków izraelskim serialu telewizyjnym Podwójna gra. Wciela się w nim w postać najemnika Seana Listona, który odkrywa, że został wrobiony przez izraelskiego ministra obrony w sprawę głośnego porwania. Podwójna gra przedstawiona została na festiwalu filmowym w Berlinie, w ramach inauguracyjnej kategorii seriali telewizyjnych. Serial będzie wyświetlany w 127 krajach. 

Bonanni zagrał też rolę Gaela, sadystycznego, okrutnego zabójcę z nagradzanego serialu The Gordin Cell, który także został sprzedany stacji Fox. 

Angel biegle posługuje się językiem angielskim, hebrajskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i portugalskim. 

MATTHEW LE NEVEZ jako Cal Issac

 Aktor ma za sobą udaną i różnorodną karierę w filmie i telewizji, ale to rola dr. Patricka Reida u boku Asher Keddie w popularnym serialu Offspring Network Ten dała mu popularność wśród widzów telewizyjnych.

Matthew ukończył National Institute of Art (NIDA) w 1999 roku i zadebiutował w roli nadużywającej narkotyków gwiazdy muzyki w Garage Days Alexa Proyasa. Następnie zagrał w Peaches Craiga Monahana i The Tenderhook Jonathana Ogilvie. W 2004 roku przełomowa rola telewizyjna w miniserialu ABC Marking Time przyniosła Matthew nagrodę Australian Film Institute (AFI) dla najlepszego aktora w roli drugoplanowej lub gościnnej.

Matthew wystąpił też w innych produkcjach telewizyjnych, między innymi w znanych serialach australijskich i filmach telewizyjnych, takich jak The Society Murders, Love My Way, Blue Heelers, Postcard Bandit, White Collar Blue, All Saints, MDA, Parer’s War, Love Child, The Kettering Incident, Brock oraz wielokrotnie nagradzany miniserial Network Nine Howzat!, w którym grał znanego australijskiego krykiecistę Dennisa Lillee. Matthew zagrał też w wyprodukowanym przez Foxtel filmie fabularnym Australia Day, który miał premierę pod koniec 2017 roku.

W Stanach Zjednoczonych Matthew wystąpił między innymi w serialu Lifetime The Lizzie Borden Chronicles z Christiną Ricci, w pilocie Runner od 20th Century Fox/ABC u boku Pauli Patton (obie produkcje w 2015 roku) oraz w Unit Zero ABC Studios, wyprodukowanym przez Toni Collette i z jej udziałem. Pojawił się też w brytyjskim serialu The Widow z Kate Beckinsale. Premiera serialu odbyła się na ITV w Wielkiej Brytanii i w Amazon w Stanach Zjednoczonych i ponad 200 krajach na całym świecie.

NATASHA LITTLE jako Julianne Gunnarsen

Little wystąpiła w wielu brytyjskich serialach telewizyjnych, w tym w Press, Black Mirror, Thirteen, The Night Manager, Wolf Hall, Any Human Heart oraz Vanity Fair, które przyniosło jej nominację do nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym.

Ponadto zagrała w filmach: Where Hands Touch w reżyserii Ammy Asante, Welcome to the Punch u boku Marka Stronga i w Another Life, za który zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festival of Irish & British Film w Cherbourg-Octeville.

Aktorka ma także na koncie wiele ról teatralnych, między innymi udział w produkcjach takich jak The Novice w reżyserii Richarda Eyre i A Voyage Round My Father Thei Sharrock.

Natasha ukończyła Guildhall School of Music and Drama.

CHRISTOPHER COLQUHOUN jako Derek Crown

 Od czasu ukończenia Royal Academy of Dramatic Art (RADA) Christopher zrobił imponującą karierę na scenie i na ekranie. Wśród produkcji telewizyjnych, w których brał udział, są rola dr. Simona Kamińskiego w Casualty oraz role w The Bill, Silent Witness, Coronation Street, Law and Order oraz Missing. Następnie Christopher grał w brytyjskim serialu kryminalnym Vera na ITV, a także wystąpił w uznanym przez krytyków serialu Fleabag, u boku Phoebe Waller-Bridge. Zagrał także w komediodramacie Channel 4 Flowers z udziałem Olivii Colman i Juliana Barratta.

Można go było również zobaczyć w różnych produkcjach teatralnych, w szczególności w hicie Menier Chocolate Factory The Colour Purple, za który był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora w musicalu na Broadway World Awards w 2013 roku. Ostatnio wystąpił w uznanej przez krytyków Mary Stuart w reżyserii Roberta Icke, w wersji West End z udziałem Juliet Stevenson i Lii Williams. Christopher był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Banko w Makbecie w reżyserii Matthew Dunstera, wystawianego w Royal Exchange w Manchesterze.

Doświadczenie teatralne Colquhouna jest bardzo bogate. Wystąpił między innymi w Yellowman, The Lion King, The Believers, A Midsummer Night’s Dream, „Britannicus”, Happy Now?, Five Guys Named Moe, Troilus and Cressida, The Thief of Baghdad, Three Sisters, Saint Joan, Comedy of Errors, Simply Heavenly, Ain't Misbehavin', Blues in the Night, Snake in the Fridge, The Way of the World, Angels in America, The Slow Drag, Romeo and Juliet, Five Guys Named Moe, Moby Dick, King Lear, The Tempest, The Merchant of Venice, Woza Albert oraz Gates of Paradise.

TWÓRCY

ODED RUSKIN Reżyser / Producent wykonawczy

Ruskin uczęszczał do szkoły dźwiękowej Yoav Gera i ukończył wydział filmowy uniwersytetu w Tel Awiwie.

Brał udział w produkcji wielu uznanych seriali telewizyjnych, takich jak She's With Me, Special Unit czy Bsorot Tovot. Wyreżyserował też dwa sezony izraelskiego serialu Podwójna gra, zaprezentowanego na Berlińskim Festiwalu Filmowym obok takich produkcji jak Zadzwoń do Saula i Follow the Money. Serial zdobył wspólnie z Olive Kittredge nagrodę Grand Prize na organizowanym przez Forum des Images festiwalu Séries Mania w Paryżu.

Podwójna gra została wyprodukowana przez Tender Productions, jedną z największych firm produkcyjnych, założoną przez Marię Feldman wspólnie z Liat Benasuly. Spod jej skrzydeł wyszły produkcje Prisoners of War (Keshet Broadcasting), Fauda (Yes) i inne. Firma zaangażowała się także w produkcję kręconych w Izraelu scen do serialu Homeland.

MARIA FELDMAN Producent wykonawczy

Maria jest nagradzanym twórcą i producentem kilku seriali telewizyjnych. Współtworzyła dwa sezony izraelskiego serialu Podwójna gra. Premiery obu sezonów odbyły sie na Berlińskim Festiwalu Filmowym, a pierwszy zdobył nagrodę Grand Prize na organizowanym przez Forum des Images festiwalu Séries Mania w Paryżu.

Wcześniej była kierownikiem produkcji i współproducentem nagradzanych filmów pełnometrażowych i dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych, między innymi filmów Gramatyka intymności Nira Bergmana i Czas gejów Yaira Qedara.

Wyprodukowała też pierwszy sezon izraelskiego serialu Fauda, później sprzedanego do Netflixa.

Podwójna gra została wyprodukowana przez Tender Productions, jedną z największych firm produkcyjnych, założoną przez Marię Feldman wspólnie z Liat Benasuly. Spod jej skrzydeł wyszły produkcje Prisoners of War (Keshet Broadcasting), Fauda i inne. Firma zaangażowała się także w produkcję kręconych w Izraelu scen do serialu Homeland.

KASIA ADAMIK Reżyseria

Kasia urodziła się w Warszawie. Pochodzi z rodziny filmowców. W 1982 r., kiedy wprowadzono w Polsce stan wojenny, wyjechała z matką do Francji. Sztukę studiowała we Francji i w Belgii, przez wiele lat pracowała jako storyboardzistka w Stanach Zjednoczonych, przy produkcji filmów i reklam, współpracując z takimi reżyserami, jak Jonathan Demme, Kathryn Bigelow, Luis Mandoki czy Scott Hicks.

Jej debiutancki film fabularny Szczekać na świat wziął udział w głównym konkursie dramatycznym na Sundance Film Festival i zdobył wyróżnienie w kategorii Najlepszy reżyser na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Warszawie. Kasia wyreżyserowała też Boisko bezdomnych i Amok, a także współreżyserowała dwa filmy ze swoją matką, Agnieszką Holland – Janosik. Prawdziwa historia i Pokot, który zdobył na Berlinale Srebrnego Niedźwiedzia. Wyreżyserowała także wiele seriali telewizyjnych, w tym drugi sezon Absentii dla Sony i Amazona, 1983, będący pierwszym polskojęzycznym serialem zrealizowanym dla Netfliksa, Granicę dla HBO, nagrodzoną Orłem dla najlepszego serialu fabularnego, Głęboką wodę, która zdobyła Prix Italia za najlepszy europejski serial dramatyczny, Pitbulla i wiele innych produkcji. Jej dorobek reżyserski obejmuje również sztuki teatralne, teatr telewizji, opery telewizyjne, wideoklipy, uzupełniające nagrania filmowe (tzw. second unit) i liczne reklamy. 

Obecnie pracuje nad filmem fabularnym opartym na noweli wybitnej pisarki Olgi Tokarczuk Profesor Andrews w Warszawie, a także nad antologicznym 2022, z czterema innymi polskimi reżyserkami. Realizuje również kilka projektów telewizyjnych.

W 2. sezonie serialu Absentia Kasia wyreżyserowała trzy finałowe odcinki produkcji.

ADAM SANDERSON Reżyseria

Adam urodził się w Tel Awiwie w 1980 roku i zaczął reżyserować, gdy miał dziewięć lat. Po sukcesie teledysku, który wyreżyserował dla swojego zespołu hip-hopowego, zaczął kręcić wideoklipy dla wielu izraelskich muzyków. Dzięki tym projektom mógł reżyserować nagradzane zwiastuny telewizyjne i reklamy.

W 2010 roku Adam był współreżyserem This Is Sodom, filmu fabularnego parodiującego ostatnie dni Sodomy. W 2013 roku napisał i wyreżyserował swoje drugie dzieło, Funeral at Noon – film kostiumowy, będący adaptacją dobrze przyjętej przez krytyków izraelskiej powieści pod tym samym tytułem. Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián, a następnie otrzymał nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Hajfie, nagrodę krytyków na festiwalu filmowym w Montpellier oraz nagrodę specjalną jury na festiwalu filmowym na Cyprze.

Adam współtworzył i wyreżyserował w Izraelu wszystkie trzy sezony serialu telewizyjnego Sirens. Za swoją pracę był dwukrotnie nominowany do nagrody dla najlepszego reżysera w konkursie Israeli Television Academy Awards. HBO pracuje nad remakiem Sirens. Adam pracuje obecnie nad filmem opartym na powieści Saula Bellow The Victim. Jego akcja dzieje się w Ameryce, a scenariusz został napisany po angielsku przez Adama i jego siostrę Dinę. Adam wyreżyserował trzy odcinki drugiego sezonu serialu Absentia.

 

Czytany 964 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 marzec 2019 14:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama