cinema.pl Artykuły

czwartek, 07 luty 2019 13:06

Premiera filmu KLER ... na DVD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wydanie DVD w formie 24 stronnicowej książki w twardej oprawie, do którego załączona jest płyta z filmem. Płyty DVD i Blu-ray są wzbogacone o audiodeskrypcję dla os. niewidzących oraz polskie napisy dla os. niesłyszących. Wydania posiadają napisy angielskie. Wśród dodatków specjalnych jest making of z produkcji filmu, materiały „o filmie” oraz zwiastun filmu.„KLER” - 6 nominacji Polskich Nagród Filmowych Orły 2019

 

Wczoraj po raz dwudziesty pierwszy ogłoszono nominacje do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Orły, nazywane też „Polskimi Oscarami” przez lata zyskały status najbardziej prestiżowych i pożądanych nagród na rodzimym rynku filmowym. Wśród nominowanych filmów nie mogło zabraknąć najgłośniejszej produkcji ostatnich lat – „Kler” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego otrzymał nominacje w sześciu kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsza główna rola męska (Jacek Braciak), Najlepsza drugoplanowa rola męska (Janusz Gajos) oraz Najlepsza muzyka (Mikołaj Trzaska). Ustanowione w 1999 roku Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są przez Polską Akademię Filmową w 19 kategoriach. Do tegorocznego Konkursu Głównego zakwalifikowało się 56 polskich filmów, które spełniły regulaminowy warunek tygodniowej dystrybucji kinowej w 2018 roku. Wręczenie nagród odbędzie się 25 marca.

Kler” – megahit Wojtka Smarzowskiego, już od momentu premiery bije wszystkie możliwe rekordy. Film zanotował kolejno: najlepszy weekend otwarcia w historii, numer jeden tegorocznego box office, a po zaledwie czterech tygodniach od premiery przebił wynik „Quo Vadis” i stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po „Ogniem i mieczem” i „Panu Tadeuszu” – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku. Warto zaznaczyć, że w TOP 3 polskiego box office po 1989 roku nie było żadnych przetasowań od 17 lat, tym samym wynik „Kleru” przeszedł już do historii.

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to historia trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Czytany 205 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 luty 2019 13:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama