cinema.pl Artykuły

środa, 09 styczeń 2019 13:40

W przyrodzie Półwyspu Koreańskiego słowo konflikt nie istnieje

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dawno temu Korea kojarzona była z niezwykłym bogactwem przyrody. Teraz znana jest przede wszystkim z trudnej sytuacji geopolitycznej. Ale za kurtyną polityki, tyranii i konfliktu między północą a południem, wciąż można znaleźć oszałamiająco piękną naturę.


Dzika Korea  – premiera w środę 15 stycznia o godz. 21:00 na kanale Nat Geo Wild

Półwysep Koreański od lat rozdarty jest ostrym konfliktem politycznym na północ i południe. Zanim jednak doszło do rozłamu, miliony lat temu natura ukształtowała ten teren w niezwykły sposób. Znajdziemy tu niesamowite bogactwo fauny i flory, sąsiadujące z tętniącymi życiem metropoliami.

Podczas tej niecodziennej wędrówki zobaczymy ślady konfliktu i inne efekty działalności człowieka, które przysłaniają to, co na Półwyspie najpiękniejsze - mokradła i góry, zamieszkane przez fascynujące stworzenia. Na naszej drodze spotkamy m.in. delfiny butlonose, jastrzębie i ciekawskie jenoty azjatyckie, które od tysięcy lat żyją w sąsiedztwie ludzi. Odwiedzimy też rozciągającą się między wrogimi państwami strefę zdemilitaryzowaną. Ten pas ziemi stał się jedyną w swoim rodzaju enklawą dzikiej przyrody. Zamieszkujące go dziki, szerszenie azjatyckie i żurawie wiodą spokojne życie, nieświadome, że znajdują się w samym centrum ludzkiego konfliktu.

Dzika Korea  – premiera w środę 15 stycznia o godz. 21:00 na kanale Nat Geo Wild

Czytany 211 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 styczeń 2019 13:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama