cinema.pl Artykuły

wtorek, 08 styczeń 2019 15:18

Ekranizacja bestsellerowego kryminału Jussiego Adler-Olsena

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Świetna wiadomość dla fanów detektywów z Departamentu Q i kryminalnych historii. Prezentujemy plakat ekranizacji kolejnej części bestsellerowej serii ulubieńca New York Times’a Jussiego Adler-Olsena.

 


Czwarta, po „Kobiecie w klatce”, „Zabójcach bażantów” i „Wybawieniu”, ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussi Adler-Olsena – ulubieńca New York Times’a, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich skandynawskich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson, Camilla Läckberg, Håkan Nesser czy Jo Nesbø. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przetrzymywanych kobietach testowano zbrodnicze praktyki medyczne.

Prezentujemy plakat tego trzymającego w napięciu kryminału, który do polskich kin wejdzie już 25 stycznia.

Robotnicy remontujący starą kamienicę w Kopenhadze dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Do rozwikłania zagadki przydzieleni zostają detektywi z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogø. Miejsca, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. I chociaż horror w Sprogø uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii, to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane. Zagłębiając się w mroczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć, Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem. Wszystko po to, aby zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom.

 

Gatunek: thriller/kryminał

Produkcja: Dania 2018

Reżyseria: Christoffer Boe („Rekonstrukcja”, „Seks, narkotyki i podatki”)

Obsada: Nikolaj Lie Kaas („Anioły i demony”, „Zabójcy bażantów”, „Kobieta w klatce”), Fares Fares („System”, serial „Westworld”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”), Johanne Louise Schmidt („Zabójcy bażantów”, „Wybawienie”, „Małżeńskie porachunki”), Søren Pilmark („Wikingowie”, „Pomniejszenie”, „Kobieta w klatce”)

Czytany 211 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 styczeń 2019 15:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama