cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 03 grudzień 2018 14:43

"Nadmiar łaski" od piątku w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Błyskotliwa włoska komedia o rozczarowanej małżeństwem kobiecie, której objawia się sama Maryja Dziewica… W filmie występuje plejada gwiazd doskonale znanych fanom nie tylko kina włoskiego, jak Alba Rohrwacher („Szczęśliwy Lazzaro”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”), Giuseppe Battiston („Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”, „Po latach”, „Dobrze się kłamie…”) czy Valerio Mastandrea („The Place”, „Dobrze się kłamie…”).Film pokazywany był w sekcji Director’s Fortnight 71. MFF w Cannes, gdzie został wyróżniony nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.


Życie nie rozpieszcza Lucii i Arturo. Ktoś w ich małżeństwie pozwolił sobie na zdradę – i poznajemy ich właśnie podczas gorącej kłótni. Muszą jednak nad sobą panować, z uwagi na to, że ich nastoletnia córka Rosa rzekomo śpi.
 
Koniec końców, Arturo opuszcza dom rodzinny, najwyraźniej na zawsze. Lucia, przepracowana inspektorka nadzoru, zbyt delikatna na brutalną rzeczywistość wokół, musi się zatem przygotować na istotne zmiany w życiu.
 
Niedługo potem bohaterka w trakcie jednego z wyjazdów służbowych spotyka kobietę, którą początkowo bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako... Matka Boska.

Czytany 214 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 grudzień 2018 14:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama