cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 26 listopad 2018 14:59

Sensacja światowych festiwali w styczniu 2019 w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat, autorstwa Emily M. Danforth. Film wywołał gorące komentarze na wielu światowych festiwalach, został uhonorowany Nagrodą Główną Jury w Sundance. Jedną z głównych ról gra Sasha Lane, o której głośno zrobiło się po debiucie w filmie „American Honey”.Reżyserką oraz współscenarzystką jest Desiree Akhavan, znana z popularnego serialu „Dziewczyny”. Rola została jej zaoferowana po tym, jak Lena Dunham obejrzała jej nominowany do nagrody publiczności na MFF w Sundance, film „Odpowiednie zachowanie”, obraz inspirowany osobistymi doświadczeniami Akhavan.

W kinach od 25 stycznia 2019

Opowieść koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym w tym samym czasie,  gdy dojrzewająca dziewczyna odkrywa własny homoseksualizm.
 
Cameron trafia pod opiekę babki ze strony ojca oraz konserwatywnej ciotki Ruth. Kiedy krewni nakrywają dziewczynę w niedwuznacznej sytuacji z jej najbliższą przyjaciółką Coley, bohaterka zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”.
 
W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Z ich pomocą bohaterka postanawia zawalczyć o własne życie i własne przekonania...
NAGRODY I FESTIWALE
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sundance – Nagroda Główna Jury
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney – konkurs główny
2018 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid, Najlepszy Film (Nagroda Silver Spike), nagroda Youth Jury Award
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Francisco
2018 – Tribeca Film Festival
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dallas
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist w Kijowie
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Provincetown
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Champs-Élysées
2018 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Jerozolimie
2018 - Międzynarodowy Festiwal Filmowyw Sao Paulo
2018 – TRANSATLANTYK Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Łodzi
BIOGRAM REŻYSERKI
Desiree Akhavan– przyszła na świat w 1984 roku w Nowym Jorku, dokąd jej rodzice wyemigrowali po rewolucji irańskiej w 1979 roku. Jako dziecko mieszkała w New Jersey, a następnie jej rodzina przeprowadziła się do Rockland w stanie Nowy Jork. Ukończyła prywatną szkołę Horace Mann School w Bronksie, następnie studiowała film i teatr w Smith College w Northampton w stanie Massachusetts, a później reżyserię w nowojorskiej uczelni Tisch School of the Arts. Spędziła także rok na studiach zagranicznych na Uniwersytecie Londyńskim. Tam właśnie nakręciła swój pierwszy film krótkometrażowy „Two Drink Minimum”, choć jej oficjalnym krótkim debiutem pozostaje „Nose Job” z 2010 roku. W tym samym czasie na małe ekrany wszedł serial o tematyce lesbijskiej „The Slope”, którego przez lata była pomysłodawczynią, scenarzystką, reżyserką, a także aktorką. Przed kamerą pojawiła się także w popularnym serialu „Dziewczyny”. Rola została jej zaoferowana po tym, jak Lena Dunham obejrzała jej film „Odpowiednie zachowanie”, inspirowany osobistymi doświadczeniami Akhavan i został nominowany do nagrody publiczności na MFF w Sundance. Z kolejnym filmem, „Złe wychowanie Cameron Post”, ta wszechstronna filmowczyni wyjechała z imprezy Roberta Redforda już z najważniejszą Nagrodą Jury.
 
Filmografia:
2018 Złe wychowanie Cameron Post / The Miseducation of Cameron Post
2014 Odpowiednie zachowanie / Appropriate Behavior
2010 The Slope(tv)
2010 Nose Job (kr.m.)

Czytany 242 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2018 15:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama