cinema.pl Artykuły

piątek, 09 listopad 2018 12:23

DONMEH | PERFORMATYWNE CZYTANIE SCENARIUSZA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Olgierda Dokalskiego, absolwenta kursów SCRIPT i STUDIO PRÓB  w reżyserii Radosława Rychcika, absolwenta kursu STUDIO PRÓB w poniedziałek,  19 listopada o godz. 19.00 w siedzibie szkoły przy ul. Chełmskiej 21, bud. 24. Wstęp wolny!


DONMEH
Stefania i Zbigniew są kochającym się małżeństwem. Stefania od ponad sześćdziesięciu lat jest katoliczką. U kresu życia ma potwierdzić wypierane tatarskie pochodzenie wyznając wiarę w Islam. Zbigniew jest temu przeciwny, ale w końcu będzie musiał zmierzyć się z ich wspólnym trudnym wyborem.

W rolach głównych wystąpią:

TERESA BUDZISZ- KRZYŻANOWSKA
Wybitna aktorka teatralna i filmowa. Związana z krakowskim Teatrem  Rozmaitości,  Teatrem Słowackiego i z Narodowym Teatrem  Starym oraz warszawskimi  - Teatrem Studio i Teatrem Narodowym. Od 2006 roku jest aktorką Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

ZYGMUNT MALANOWICZ
Wybitny aktor filmowy i teatralny. Związany z Warszawskim Teatrem Dramatycznym (2000–2003) i Teatrem Rozmaitości (2003–2008). W 2008 roku dołączył do zespołu jednej z najbardziej  oryginalnych stołecznych scen – Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.

W pozostałych rolach m.in.

GRZEGORZ ARTMAN
W swojej drodze zawodowej związany między innymi z grupą teatralną Towarzystwo Wierszalin (trzykrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody Fringe First na festiwalu w Edynburgu). Od dwóch lat w zespole Teatru Powszechnego w Warszawie.

PIOTR POLAK
Współpracował m. in. z Krystianem Lupą, Mikołajem Grabowskim czy Pawłem Miśkiewiczem. Często grał także u reżyserów młodszego pokolenia, takich jak: Michał Borczuch, Agata Duda-Gracz, Maja Kleczewska i Radosław Rychcik. Związany z warszawskim Nowym Teatrem.


---------------------
OLGIERD DOKALSKI - scenariusz
Trębacz i kompozytor. Absolwent kursów SCRIPT (2016/17) i STUDIO PRÓB (2017/18) Szkoły Wajdy. Z wykształcenia cybernetyk, niedoszły antropolog kultury. Założyciel zespołów Daktari i nor cold, związany także z kIRk. W 2016 roku ukazał się jego solowy solowy debiut Mirza Tarak, na którym - w formule koncept albumu - daje upust swoim kulturoznawczo-genealogicznym zainteresowaniom. Scenariuszową kontynuacją tej płyty jest tekst Donmeh.

RADOSŁAW RYCHCIK - reżyseria
Reżyser teatralny. Skończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Absolwent kursu STUDIO PRÓB 2017/18 w Szkole Wajdy. Laureat Paszportu POLITYKI w 2014 r. za wielokrotnie nagradzane „Dziady” Adama Mickiewicza zrealizowane w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Czytany 216 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2018 12:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama