cinema.pl Artykuły

wtorek, 06 listopad 2018 15:12

Ten film może pogrążyć Donalda Trumpa!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Fahrenheit 11/9” – nowe, bezkompromisowe dzieło twórcy „Zabaw z bronią” – w kinach od 30 listopada.Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych – Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata. Ten film to niezwykle ważny głos, który może zadecydować o wynikach jesiennych wyborów do Kongresu w 2018 roku oraz kampanii prezydenckiej w 2020 roku. „Fahrenheit 11.9” to nowe dzieło mistrza kontrowersji i ciętego humoru, który nie cofnie się przed niczym, aby dotknąć najgłębiej skrywanych tajemnic. Film wyreżyserował Michael Moore – nagrodzony Oscarem („Zabawy z bronią”) i Złotą Palmą w Cannes („Fahrenheit 9.11”) najodważniejszy twórca współczesnego dokumentu. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dystans, ale nie jest im obojętne w jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja.

 

W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Najwyższy czas zajrzeć za kulisy władzy mocarstwa numer jeden. Niewybaczalne błędy, które popełnił Barack Obama, nowe pokolenie liderów, które szykuje się do przejęcia władzy w USA i zagrożenia, które czekają zachodnią cywilizację -  to tylko wierzchołek góry lodowej tematów poruszonych w najnowszym filmie Michaela Moore’a. Nie zabraknie skandali, tajemnic, niewygodnych faktów i… dużej dozy rozbrajającego humoru. Decydujące momenty wyborów w 2018 i 2020 roku już wkrótce, atmosfera rozgrzana jest do czerwoności, a każdy oddany głos jest na wagę złota. Ich wynik zadecyduje nie tylko o losach Ameryki, ale i całego świata. Zapomnijcie o „amerykańskim śnie” - witajcie w „amerykańskim koszmarze”!

Prezentujemy polski zwiastun produkcji „Fahrenheit 11/9” – oficjalny zwiastun„Jeden z najlepszych i najśmieszniejszych filmów Micheala Moore’a”

Rolling Stone
 

„Nakręcony z pasją, sprytem i pokręconym poczuciem humoru”

Hollywood Reporter

 
„Niezwykle angażujący i emocjonujący”

Paste Magazine


„On urodził się po to, by nakręcić ten film”

Seven Days


Gatunek: dokumentalny/polityczny

Produkcja: USA 2018

Reżyseria i scenariusz: Michael Moore („Fahrenheit 9.11”, „Zabawy z bronią”)

Obsada: Donald J. Trump, Michael Moore, Hillary Clinton, Ivanka Trump, Melania Trump, Vladimir Putin, Barack Obama, Michelle Obama, Bill Clinton

Czytany 218 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 listopad 2018 15:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama