cinema.pl Artykuły

wtorek, 06 listopad 2018 15:02

KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA, ŁUKASZ MACIEJEWSKI I WOJCIECH SOLARZ WŚRÓD JURORÓW KONKURSU „KADR NA PRACĘ”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Karolina Korwin-Piotrowska, Wojciech Solarz, Łukasz Maciejewski, Katarzyna Trzaska i Monika Dryl ocenią krótkie filmy nadesłane na konkurs „Kadr na pracę”. Organizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy-PIB w Warszawie konkurs wyłoni najlepsze filmy ilustrujące temat pracy i zawodów.Konkurs ma promować pracę i przyczynić się do upowszechnienia informacji na temat mnogości zajęć, jakie wykonują Polacy. Sfilmować można jeden z tysiąca zawodów wg listy podanej przez organizatora. Prace oceni Jury złożone z filmowców, krytyków oraz przedstawiciela projektu INFODORADCA+. Oto Jurorzy.

Monika Dryl - zarządzająca projektem INFODORADCA+. Specjalizuje się w zarządzaniu złożonymi projektami w oparciu o międzynarodowe standardy, pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. Konsultantka i trenerka zarządzania projektami. Zaangażowana w kilka produkcji filmów dokumentalnych w roli producenta wykonawczego.

Karolina Korwin-Piotrowska - dziennikarka radiowa i telewizyjna, felietonistka. Jej zawodowe zainteresowania obejmują tematykę styku życia codziennego i show-bussinesu oraz filmu. Przeprowadzała wywiady między innymi ze Stevenem Spielbergiem, Harrisonem Fordem i Sophią Loren. Prowadząca wielu programów radiowych i telewizyjnych, takich, jak Filmidło, Magiel Towarzyski, Klub Radia Zet, Filmzet, Mniej więcej serio, Weekend z Radiem Zet, W kinie i na kanapie, Bez cukru, Na językach oraz Najgorsze Państwo Świata. Autorka relacji z festiwali filmowych, między innymi w Festiwalu Filmowym w Gdyni, Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W 2002 została szefową działu „Ludzie” w tygodniku „Gala”, w 2003 -  szefową działu gwiazd w miesięczniku „Uroda. W latach 2004-2006 była redaktorką naczelną miesięcznika „Sukces”. Autorka książek „Ćwiartka raz” i „Sława”.

Łukasz Maciejewski – dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny. Wykładowca na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Wydziale Dziennikarskim SWPS w Warszawie. Laureat nagród dziennikarskich: „Złotej Róży”, „Uskrzydlonego”, „Dziennikarskiej Weny”. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT. Dyrektor artystyczny Festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie i Festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Autor licznych publikacji książkowych, między innymi: „Aktorki. Portrety”, „Aktorki. Spotkania” i „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu”. We wrześniu 2018 otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii filmowa książka roku, a także statuetkę „Art-Kciuka 2018” dla „wybitnego człowieka instytucji”. Członek Rady Programowej „TheMuBa” - internetowego teatru Borysa Szyca. Pomysłodawca i organizator autorskich cykli: "Kino za Rogiem" i "Aktorki na Bielanach", "Magiel filmowy", "Goście Łukasza Maciejewskiego", "Kino Huta", "Przywrócone arcydzieła", moderator "Kina Konesera" w Koninie.

Wojciech Solarz – aktor, reżyser i scenarzysta. Wystąpił między innymi w filmach „W Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „80 milionów”, „Bitwa Warszawska”; serialach „Czas honoru” i „O mnie się nie martw”. Reżyser i autor scenariuszy filmów „Tajemnica Alberta”, „Norbert Juras i syn” i „Okna, okna”. Jako aktor teatralny, związany z Teatrem Narodowym. Zagrał także główne role między innymi w spektaklach „Wichrowe Wzgórza” (Teatr Studio), „Hamlet” (Teatr Ochoty), Mizantrop” (Teatr Dramatyczny) oraz monogramie „Rekonstruktor” (Laboratorium Dramatu). Laureat licznych nagród za filmy i spektakle, między innymi w ramach Kult Off Kino Festiwal dla „Tajemnicy Alberta”, Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” i nagrody na Solanin Film Festiwal za „Okna, okna”.

Katarzyna Trzaska – reżyserka i scenarzystka. Jej debiut dokumentalny „10 lat do Nashville” był nominowany do Nagrody im. Jana Machulskiego za najlepszy niezależny film dokumentalny oraz pokazywany na 14 festiwalach w Polsce i na świecie. Otrzymał m.in. Złotą KANewkę na Wrocławskim Festiwalu KAN w kategorii dokument. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autorka filmów dokumentalnych: „Maksimum przyjemności” oraz „Wieś pływających krów”, który wszedł do dystrybucji kinowej 5 października 2018 r. Reżyseruje również formy fabularne – m.in.: teatr TV „Humani” autorstwa Jarosława Murawskiego.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 listopada br. za pośrednictwem strony internetowej www.kadrnaprace.pl. Każdy uczestnik może przesłać jeden film. Jury przyzna 3 nagrody główne (sprzęt filmowy) i 2 wyróżnienia. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w Warszawie na początku grudnia.
Więcej informacji, lista zawodów i regulamin na stronie: www.kadrnaprace.pl

 

 

 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.4 Modernizacja publicznych i niepublicznych służb zatrudnienia oraz lepsze dostosowanie ich do potrzeb rynku pracy.

Celem głównym projektu „Rozwijanie, uzupełnienie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnienie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji – INFODORADCA+” jest rozwijanie, uzupełnianie i aktualizacja informacji o zawodach dla minimum 1000 zawodów ujętych w klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy (Dz.U. z 2014 r. poz. 1145) oraz ich upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji w instytucjach rynku pracy (IRP). Projekt przyczynia się do osiągnięcia celu szczegółowego POWER — Cel nr 3. „Wyposażenie instytucji rynku pracy w zasoby informacyjne pozwalające zwiększyć efektywność ich funkcjonowania”.

Wykonawcą projektu jest konsorcjum, w skład którego wchodzą Doradca Consultants Ltd. z Gdyni. Wykonawcą projektu jest konsorcjum, w skład którego wchodzą Doradca
Consultants Ltd. z Gdyni, Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy, Instytut Badawczy z Radomia, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych z Warszawy, Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy oraz Agencja Badawcza PBS z Sopotu.

Czytany 235 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 listopad 2018 15:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama