cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 05 listopad 2018 11:52

CZYSTEJ WODY FILMOWA MAGIA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prezentujemy zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Smoczyńskiej „Fuga” w kinach od 7 grudnia.Prezentujemy poruszającą i trzymającą w napięciu zapowiedź filmu „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Film reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek dancingu” jest jednym z objawień tegorocznego sezonu festiwalowego. Był pokazywany na takich międzynarodowych imprezach, jak: 71. MFF w Cannes, Koreański Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan, 51. Kataloński Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sitges, gdzie „Fuga” dostała nagrodę dla najlepszego filmu pełnometrażowego czy 9. Festiwalu Filmów Awangardowych w Atenach, gdzie nagrodzono Gabrielę Muskałę za główną rolę w filmie. Obraz można było zobaczyć również na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie produkcja została nagrodzona za zdjęcia, a reżyserka filmu odebrała nagrodę za drugi film oraz 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, gdzie nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską przyznano Łukaszowi Simlatowi. Obraz na całym świecie spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem, a prawa do niego zostały już sprzedane do m.in Danii, Czech, Niemiec, Szwecji, Kanady i Chin. Przedsmak tego, co tak zachwyciło polskich i zagranicznych krytyków, prezentujemy już dziś w oficjalnym zwiastunie filmu. Na ekrany polskich kin „Fuga” wejdzie 7 grudnia.

Oficjalny zwiastun:„Fuga” to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy”), Łukasz Simlat („Konwój”) i Zbigniew Waleryś („Papusza”). „Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek dancingu” – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga” stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

 
Gatunek: thriller/psychologiczny/mystery

Produkcja: Polska/ Czechy/ Szwecja 2018

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska („Córki dancingu”)

Scenariusz: Gabriela Muskała

Producent: Agnieszka Kurzydło („Baby blues” „W imię…”, „Kebab i Horoskop” „Czerwony pająk”)

Obsada: Gabriela Muskała („Wołyń”, „Moje córki krowy”, „Chce się żyć”, „Wymyk”), Łukasz Simlat („Amok”, „Belfer” – serial TV, „Konwój”, „Karbala”, „Drogówka”), Małgorzata Buczkowska („Volta”, „Facet (nie) potrzebny od zaraz”, „Kołysanka”), Zbigniew Waleryś („Sztuka kochania”, „Wołyń”, „Body/Ciało”, „Papusza”)

Czytany 221 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2018 12:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama