cinema.pl Artykuły

sobota, 06 październik 2018 11:12

Nowy serial już od 21 października na antenie TVN!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Namiętności, których nie potrafimy okiełznać. Tajemnice kryjące się za zamkniętymi drzwiami naszych domów. Kłamstwa, które niszczą nas samych. Nowy serial obyczajowy „Pod powierzchnią”


to próba odpowiedzi na pytanie, jak dobrze znamy tych, których kochamy.

Nowa produkcja TVN to serial, który wciągnie widzów pod powierzchnię zagadkowych relacji pomiędzy czwórką głównych bohaterów: Martą Gajewską (Magdalena Boczarska), Bartkiem Gajewskim (Bartłomiej Topa), Maćkiem Kostrzewą (Łukasz Simlat) oraz Olą Kostrzewą (Maria Kowalska).
Bartek to dyrektor płockiego liceum i wspólnie z Martą, nauczycielką języka polskiego, tworzą pozornie kochające się małżeństwo. Strata dziecka powoduje, że para przeżywa poważny kryzys. Maciek jest ojcem Oli, która po latach pobytu z matką w Szwajcarii wraca do Polski i ponownie trafia pod jego opiekę. Czy będzie w stanie odbudować więź ze zbuntowaną nastolatką, która obwinia go o rozpad rodziny?

„Pod powierzchnią” zastąpi „Pułapkę”, która jest emitowana w niedzielę o godzinie 21:30.  Nowy serial rozpocznie się odcinkiem specjalnym, trwającym ponad godzinę. Kolejne części zostaną zaprezentowane w stałym formacie – około 45 minut.

Serial jest oryginalnym projektem stacji TVN. Autorkami pomysłu są Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz (główna scenarzystka), Karolina Izert (producentka) i Marta Grela (szefowa Zespołu Produkcji Fabularnych). Ośmioodcinkowy obraz wyreżyseruje Borys Lankosz, laureat wielu nagród, w tym Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Autorem zdjęć jest operator Bogumił Godfrejów, nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny.
EMISJA: NIEDZIELA, 21:30, OD 21 PAŹDZIERNIKAOpis odcinka specjalnego

„Pod powierzchnią” to serial, który wciągnie widzów pod powierzchnię zagadkowych relacji pomiędzy czwórką głównych bohaterów: Martą Gajewską (Magdalena Boczarska), Bartkiem Gajewskim (Bartłomiej Topa), Maćkiem Kostrzewą (Łukasz Simlat) oraz Olą Kostrzewą (Maria Kowalska).

Małżeństwo Marty i Bartka Gajewskich  przeżywa kryzys. Kilka lat temu stracili dziecko. Ich dwuletni syn Maks zaginął nad rzeką. Ciała nigdy nie odnaleziono.  Bartek, dyrektor płockiego liceum, lepiej poradził sobie z traumą. Marta przeciwnie, cierpi na bezsenność, od długiego czasu bierze leki psychotropowe. Pragnie wrócić do normalnego życia, dlatego postanawia zostać wychowawcą klasy maturalnej. Pierwsze dni nie są łatwe. Poprzedni wychowawca – Maciek Kostrzewa to  charyzmatyczny, uwielbiany przez uczniów nauczyciel polskiego. Marta zajmując  jego miejsce przysparza sobie wrogów, głównie wśród uczniów.

Maciek Kostrzewa jest ojcem Oli, która po latach pobytu z matką w Szwajcarii wraca do Polski i ponownie trafia pod jego opiekę. Bardzo ciężko jest mu znaleźć wspólny język ze zbuntowaną licealistką. Na inauguracji  nowego roku szkolnego, Kostrzewa przedstawia  dyrektorowi swoją córkę Olę.  Nową uczennicę Bartek poznał kilka dni wcześniej nad Wisłą. Mężczyzna jest w szoku, ponieważ nie spodziewał, że nastolatka, która go zafascynowała, będzie uczęszczać do jego liceum…

Namiętności, kłamstwa,  ale także próby odnalezienia się w relacjach wśród najbliższych osób. Czasem to co widzimy, nie zawsze okazuje się być prawdą. A Ty? Jak dobrze znasz tych, których kochasz?

Czytany 216 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 11:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama