cinema.pl Artykuły

piątek, 14 wrzesień 2018 17:20

Bohaterki świata zwirząt

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Królestwo zwierząt nie zna parytetów i często to samice przewodzą stadu, polują, zdobywają pożywienie i decydują o wyborze partnera. Te „dziewczyny” nie muszą naginać się do żadnych zasad, bo… same je ustalają. Spójrzcie z nami na świat zwierząt z ich perspektywy i poznajcie „Bohaterki świata zwierząt”.


„Bohaterki świata zwierząt” – premiera we wtorek 18 września o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Zapraszamy do świata, którym rządzą samice. Życie w  otoczeniu dzikiej natury to z kobiecego punktu widzenia: mordercze strategie przetrwania, wysublimowane gry godowe i macierzyństwo ekstremalne. Tu nie ma miejsca na słabość. Matczyna czułość na stałe powiązana jest z ciągłą walką o bezpieczeństwo maluchów i troską o ich przetrwanie. Nie bez powodu utarł się zwrot „walczyć jak lwica”.

W „Bohaterkach świata zwierząt” zobaczymy lwice w akcji i dowiemy się, jak bronią potomstwa i polują na swe ofiary, by wykarmić rodzinę. Poznamy też inne „panie”, z którymi nie warto zadzierać, m.in. niedźwiedzice, wilczyce i gepardzice. W ich świecie panuje równouprawnienie, a samice chętnie przejmują dowodzenie. Czy stado pod kobiecą władzą zachowuje się inaczej niż z samcem alfa na czele? Jakie strategie godowe przyjmują „panie” w zwierzęcym świecie? Czy opieka nad dziećmi to zawsze domena samicy? Sprawdź, jak wygląda girl power w czworonożnym wydaniu!

Czytany 85 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2018 17:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama