cinema.pl Artykuły

piątek, 14 wrzesień 2018 16:20

„Na bank się uda” - trwają zdjęcia do filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Marian Dziędziel, Adam Ferency, Lech Dyblik i Maciej Stuhr – ta czwórka świetnych aktorów spotkała się na planie nowej komedii kryminalnej „Na bank się uda”. W Krakowie trwają zdjęcia do produkcji w reżyserii Szymona Jakubowskiego. Scenariusz, który został świetnie oceniony przez znanego script doctora z Hollywood Michaela Raya Browna, bawi i trzyma w napięciu do samego końca.


 „Na bank się uda” to szalona komedia kryminalna - szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach, które zapoczątkowały scenariusz autorstwa Szymona Jakubowskiego. Został on nagrodzony w 5. edycji konkursu na najlepszy scenariusz Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa. Jerzy Stuhr, który zasiadał w jury konkursu, nie miał wątpliwości co do walorów scenariusza filmu: „To świetne dialogi, ciekawie i sprawnie opowiedziana historia oraz duży potencjał komercyjny”.

Do oceny scenariusza twórcy zaprosili czołowego script doctora z Fabryki Snów Michaela Raya Browna, który pracował przy takich filmach, jak: „Apollo 13”, „Tańczący z wilkami”, „Czas patriotów”, „Braveheart – Waleczne serce”, „Mój chłopak się żeni”, „Skazani na Shawshank” czy „Urodzeni mordercy”.
Ray Brown był zachwycony scenariuszem i potencjałem „Na bank się uda”.

 Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

O inspiracji prawdziwą historią mówi scenarzysta i reżyser Szymon Jakubowski: „Gdy pierwszy raz przeczytałem o tym zwariowanym napadzie na bank artykuł w gazecie, wydało mi się to zabawne i nieporadne. Ale już po chwili zacząłem się zastanawiać: jak to - staruszkowie napadli na bank? Po co? Czemu miało to wszystko służyć? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że podjęli się tak desperackiego kroku? Te i kilka innych pytań zainspirowały mnie do napisania tej zwariowanej historii. Słodko-gorzkiej komedii o współczesnej Polsce, w której żeby wygrać życie, trzeba pokonać system”.
W rolach głównych wystąpili niezawodni: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Emma Giegżno i Paulina Gałązka. W pozostałych rolach: Przemysław Sadowski, Magdalena Walach, Michał Mikołajczak, Bronisław Cieślak i inni.
 


***

„NA BANK SIĘ UDA”

Premiera lato 2019 rok

W rolach głównych: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Emma Giegżno, Paulina Gałązka.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Szymon Jakubowski
ZDJĘCIA: Patryk Jordanowicz
PRODUCENT: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA Sp. z o.o. 
DYSTRYBUTOR: NEXT FILM

Czytany 88 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2018 16:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama