cinema.pl Artykuły

piątek, 10 sierpień 2018 14:06

Pokaz najnowszego filmu Terry'ego Gilliama w Kinie Praha

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Specjalny pokaz filmu połączony z premierą książki „Gilliameseque. Przed-pośmiertna autobiografia”, poprzedzi rozmowa z krytykiem filmowym Dawidem Muszyńskim* oraz tłumaczką i edukatorką filmową Kają Klimek**.13 sierpnia (poniedziałek), godz. 19:00

„Człowiek, który zabił Don Kichota” to nieopowiedziana dotąd alternatywna wersja historii błędnego rycerza i jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w historii kina. Po ćwierćwieczu rozpoczynania i przerywania, kręcenia i odkręcania, film w tradycji najbardziej zwariowanych i zupełnie nieprzewidywalnych komedii „Latającego cyrku Monty Pythona” wreszcie trafia na ekrany kin.

Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia..

Przed projekcją filmu odbędzie się rozmowa z krytykiem filmowym Dawidem Muszyńskim oraz tłumaczką i edukatorką filmową Kają Klimek.

*Dawid Muszyński – redaktor naczelny portalu naEKRANIE.pl. Dziennikarz filmowy. Jego teksty o popkulturze i wywiady z największymi gwiazdami kina można przeczytać m.in. w takich tytułach jak: Wprost, CKM, PSX Extreme czy Stuff, ale także oglądać na kanale telewizyjnym 4Fun.tv czy posłuchać co niedziela w radiu Vox FM.

**Kaja Klimek – tłumaczy filmy, czasem pisze o nich (kiedyś dla Filmu, Dwutygodnika, Filmwebu) i to nieustannie o nich dyskutuje – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, ze studentami na uczelniach i z dzieciakami w ramach programów edukacji filmowej SNH i Filmoteki Szkolnej. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a teraz prowadzi Hasztag Warsztat, kanał na YouTube poświęcony filmom i popkulturze.

Ostatecznie w rolach głównych wystąpili: Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”), Olga Kurylenko („007 Quantum of Solace”), Jonathan Pryce („Nieustraszeni bracia Grimm”, serial „Gra o tron”) oraz Stellan Skarsgård („Nimfomanka”, „Dziewczyna z tatuażem”).

 

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.kinopraha.pl/wydarzenie/litera-kina-terry-gilliam-pokaz-filmu-czlowiek-ktory-zabil-don-kichota

BILETY:
https://bit.ly/2vt8LcG

Czytany 81 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 sierpień 2018 14:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama