cinema.pl Artykuły

wtorek, 07 sierpień 2018 12:32

National Theatre LIVE - "KRÓL LEAR"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kino Praha oraz Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na pokaz spektaklu NA ŻYWO w ramach cyklu National Theatre Live.BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

27 września (czwartek), godz. 20:00

Uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano, „Król Lear” Williama Szekspira ukazuje dramat starzejących się ojców odrzuconych przez własne dzieci, ale i w zaślepieniu odtrącających tych, którzy naprawdę ich kochają.

Autor zaczerpnął osnowę sztuki z dawnych kronik historycznych i sztuki teatralnej obecnej na scenach w jego czasach, zmienił jednak rozłożenie akcentów dramaturgicznych i zdecydował się na tragiczne zakończenie.
 

Po rolę Króla Leara sięgali najwybitniejsi aktorzy, dla których była szansą na stworzenie w dojrzałym wieku kreacji złożonej, wykorzystującej cały arsenał dramatycznych środków wyrazu. Ian McKellen po mistrzowsku sprostał temu arcytrudnemu zadaniu, tworząc „niesamowicie wzruszający portret” (według magazynu „Independent”), a cały spektakl w reżyserii Jonathana Munby’ego, wystawiony przez Chichester Festival Theatre, otrzymał najwyższe noty i pochwały od wszystkich czołowych dzienników i tygodników.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.kinopraha.pl/cykl/nt-live-krol-lear

BILETY:
https://bit.ly/2n0cfi7

Czytany 101 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 sierpień 2018 12:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama