cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 06 sierpień 2018 21:03

„Mroczne umysły” film na podstawie bestsellerowej powieści dla młodzieży

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kiedy Ruby obudziła się w swoje dziesiąte urodziny, zaszła w niej pewna zmiana. Tak niepokojąca, że rodzice zamknęli ją w garażu i wezwali policję. Tak poważna, że dziewczyna trafiła do Thurmond, okrutnego państwowego „obozu rehabilitacyjnego”. Co prawda udało jej się pokonać tajemniczą chorobę, która zabiła większość dzieci w Ameryce, lecz ona i pozostali wyszli z tego w dużo gorszym stanie: z przerażającymi zdolnościami, nad którymi nie mają kontroli. - Aleksandra Bracken, autorka powieści "Mroczne umysły"."Mroczne umysły" - produkcja autorstwa twórców „Stranger Things” jest adaptacją bestsellerowej książki Alexandry Bracken, pierwszej z trylogii dla młodego czytelnika („Mroczne umysły”, „Nigdy nie gasną” oraz „Po zmierzchu”).
Kinowa premiera filmu odbędzie się 24 sierpnia.

Akcja filmu „Mroczne umysły” rozgrywa się w burzliwym okresie w Ameryce, w której 98% dzieci zmarło na tajemniczą chorobę, zaś 2% ocalałych stało się wrogami publicznymi, zmuszonymi do ucieczki. Produkcja autorstwa twórców „Stranger Things” jest adaptacją bestsellerowej książki Alexandry Bracken, pierwszej z trylogii dla młodego czytelnika („Mroczne umysły”, „Nigdy nie gasną” oraz „Po zmierzchu”).

„Mroczne umysły” – polska premiera 24 sierpnia.Gdy młodzi ludzie w tajemniczy sposób nabywają niezwykle silnych mocy, rząd uznaje ich za zagrożenie i skazuje na pobyt w zamknięciu. Szesnastoletnia Ruby, której moce nie mają sobie równych, ucieka z obozu i dołącza do grupy zbiegłych nastolatków, szukających bezpiecznej przystani. Wkrótce członkowie grupy uświadamiają sobie, że w świecie, w którym dorośli u władzy dopuścili się zdrady wobec nich, ucieczka nie wystarczy. Postanawiają utworzyć ruch oporu i wykorzystać dane im moce, by wziąć przyszłość w swoje ręce.

Ten film trafi do każdego, bez względu na wiek. Nie dotyczy wyłącznie nastolatków. Każdy miewa okresy, w których nie czuje się do końca sobą. Chodzi o to, żeby przyjrzeć się cechom, których w sobie nie lubimy i uważamy za wady, a następnie nauczyć się je akceptować. Dowiedzieć się, co czyni nas wyjątkowymi i wykorzystać tę siłę. Fabuła filmu obraca się wokół bohaterki, która na początku jest bezsilna i wystraszona, wstydząc się tego, kim jest. Potem jednak widzimy, jak jej postać się rozwija, staje się silna i zdolna dokonać rzeczy, których się po sobie nie spodziewała. Z taką drogą każdy z nas potrafi się zidentyfikować - Jennifer Yuh Nelson, reżyserka filmu.

W filmie wystąpili: Amandla Stenberg („Igrzyska śmierci”) jako Ruby Daly, Harris Dickinson („Beach Rats”), jako Liam Stewart, Miya Cech („American Horror Story”) jako Zu, Skylan Brooks („Do utraty sił”),  jako Pulpet, Mandy Moore („Tacy jesteśmy”) jako Cate, Patrick Gibson („The OA”) jako Clancy Gray, Lidya Jewett („Ukryte działania”) jako Młoda Ruby oraz Gwendoline Christie („Gra o tron”) jako Pani Jane.

Czytany 70 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 21:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama