cinema.pl Artykuły

czwartek, 12 lipiec 2018 12:04

"Loveling" i "Sofia" na Transatlantyk Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W dniach 13-20 lipca, w Łodzi, odbędzie się Transatlantyk Festival 2018, podczas którego będzie można obejrzeć dwa filmy z repertuarowych zapowiedzi Best Film. Oba tytuły zostaną zaprezentowane w sekcji "Nowe Kino" - autorskim wyborze filmów, które w ciągu ostatnich miesięcy podbiły zagraniczne festiwale filmowe - i powalczą o Transatlantyk Distribution Award.Pierwszym z nich jest „Loveling”, o którym recenzent „Hollywood Reporter” napisał: Ten film ma nieokiełznany urok!
„Loveling” jest ciepłą i uniwersalną opowieścią o miłości i wzruszającą historią o dojrzewaniu dorosłych ludzi, która podbiła serca publiczności na festiwalu Sundance, w Rotterdamie, Maladze i Edynburgu.
Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera.
Czy Irene odnajdzie się w sytuacji, gdy będzie musiała pogodzić się z wizją nagłego rozstania z ukochanym dzieckiem?

Pokazy:
14.07., g. 11.00 – Multikino sala 2
19.07., g. 17.00 – Multikino sala 2
http://www.transatlantyk.org/pl/film/353,kochanie

Drugi, to wyróżniona w Cannes nagrodą za scenariusz w sekcji Un Certain Regard, „Sofia”.
Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.
Reżyserka Meryem Benm'Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

Pokazy:
16.07., g. 13.45 – Multikino sala 3
19.07., g. 19.00 – Multikino sala 3
http://www.transatlantyk.org/pl/film/382,sofia

Czytany 71 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 lipiec 2018 12:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama