cinema.pl Artykuły

środa, 13 czerwiec 2018 15:14

Magda M. powraca...

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ten poranek miał być... jak wiele ich wspólnych poranków. Jednocześnie uroczy i przewidywalny. Piotr czekał, aż przyjdzie do niego pod prysznic. Wiedziała, że będzie jej wybijał botoks z głowy. Była świadoma, że są piękniejsze kobiety od niej. Ale żadna nie miała tego, co on nazywał światełkiem w oczach.


Miał to być typowy dzień Magdy i Piotra. Ale nie był. Magda, zakochana, szczęśliwa i spokojna, nie przeczuwała, że już niebawem zmieni się cały jej świat, a starannie ułożone życie będzie trzeba poskładać na nowo.

Czy Magda M. poradzi sobie z nową rzeczywistością? Czy szczęście może być dane raz na zawsze?
Po dziesięciu latach od emisji popularnego serialu TVN Magda M. wraca dojrzalsza i pewniejsza siebie. Historia przedstawiona w powieści to nowe otwarcie w życiu bohaterki i jej przyjaciół.

Nie musisz znać serialu, żeby zanurzyć się w świecie Magdy M.

Magda M., bohaterka kultowego serialu TVN sprzed dekady, powraca. Nie, nie, tym razem nie na ekrany, a w… książce. Zaskakujące? Nie do końca – autorem powieści jest Radosław Figura, scenarzysta Magdy M. i jedna z głównych osób odpowiedzialnych za sukces produkcji.

„Dzisiaj takich seriali już nie ma” – fani Magdy M. są co do tego zgodni. Produkcja emitowana w telewizji TVN około 10 lat temu była wyjątkowa. Oryginalny scenariusz, ciekawe dialogi, dużo emocji i fantastyczne role m.in. Joanny Brodzik (grającej główną bohaterkę), Darii Widawskiej i Pawła Małaszyńskiego. „To wspaniałe, gdy po 10 latach po skończeniu pracy ludzie ciągle mają w pamięci to, co stworzyłaś, i dla nich w jakimś wymiarze jest to ważne. To znak, że wykonało się świetną robotę” – podkreśla Joanna Brodzik, wspominając Magdę M. i reakcje, które serial wywołuje do dzisiaj.

Kolejne życia serialu

Dla aktorki niezwykle ważne są sytuacje, gdy ktoś sięgnął po Magdę M. po zakończeniu emisji serialu w telewizji. Produkcja nadal żyje, codziennie odtwarzana w internecie. „Dostawałem ciągle wiadomości na Messengerze, że ktoś ogląda serial po raz enty i bardzo liczy na kontynuację. Są fanki, które oglądają całość przynajmniej raz w roku” – mówi Radosław Figura. Joanna Brodzik od lat chętnie odpowiada na pytania typu „Czy Magda rzeczywiście kochała Piotra?”, lub „Jak ona robiła sobie tę grzywkę?”. Najlepiej jednak pamięta rozmowy o tym, jak serial wpłynął pozytywnie na czyjeś życie – np. na mężczyznę, który dzięki Magdzie M.… ukończył prawo i dzisiaj pracuje w zawodzie. Podobne wiadomości otrzymywał też Radosław Figura.
Po Nowym Roku 2016 jedna z fanek odnalazła go na Facebooku i opisała, ile serial dla niej znaczył i jak bardzo pomógł jej ustawić własny świat wartości.

Dojrzalsza, ale wciąż ta sama

Magda powróciła! Dojrzalsza, ale wciąż ta sama – pełna emocji, romantyczna i waleczna. Dalsze losy warszawskiej prawniczki opisał scenarzysta serialu, Radosław Figura. Autor wciąż ma chwile zwątpienia, jednak wątpliwości te rozwiewa opinia jednej z pierwszych czytelniczek, Joanny Brodzik. Aktorka zachwyciła się książką i tym, jak mądrze autor pozwalał bohaterom dojrzeć. To nie jest powieść opisująca podstarzałych nastolatków, którzy na siłę chcą zatrzymać młodość. Książka ukazuje
ludzi, którzy zachowując pewien rodzaj niewinności, stają się dojrzali.
Joanna Brodzik z ogromną radością zachęca do przeczytania książkowej kontynuacji Magdy M. nie tylko fanów historii warszawskiej prawniczki. Opowieść ta przypadnie do gustu także tym, którzy nie oglądali serialu. „Największa niespodzianka książki nie może zostać zdradzona. Mogę jednak powiedzieć, że autor użył niezwykłego sposobu na to, by przyciągnąć uwagę czytelnika. Niesamowite, że wpadł na taki, warto dodać, że dość ryzykowny, pomysł” – zachęca Joasia Brodzik.

Premiera książki już 20 czerwca. Dalsze losy Magdy M. będą zaskakujące, ale spokojnie – w głównej postaci fani odnajdą swoją ulubioną bohaterkę, którą pokochali ponad dekadę temu.

Czytany 83 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 15:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama