cinema.pl Artykuły

wtorek, 22 maj 2018 14:04

Piłkarska gorączka znów sięga zenitu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 14 czerwca usłyszymy pierwszy gwizdek, rozpoczynający mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Po raz pierwszy mundial odbędzie się w Rosji, po raz pierwszy też mecze będą rozgrywane na dwóch kontynentach. Zanim widzów na całym świecie na nowo ogarnie sportowa gorączka, kanał National Geographic przybliży im najciekawsze oblicza rosyjskiego i światowego futbolu.


Blok programowy „Kto wygra mecz?” – premiera w sobotę 9 czerwca od godz. 22:00 na kanale National Geographic
Opisy programów:

    Rosja - futbol ekstremalny – premiera 9 czerwca o godz. 22:00

    W pierwszym meczu mundialu drużyna Rosji będzie rywalizować z Arabią Saudyjską. Ale rosyjska piłka nożna nie ogranicza się do drużyny narodowej i rozgrywek ligowych. Rosja to gigantyczny kraj z jedną z najbardziej zróżnicowanych struktur etnicznych, dlatego nie ma tu mowy o jednym rodzaju piłki nożnej. W dokumencie „Rosja – futbol ekstremalny” przekonamy się, jak wiele różnych odsłon ma w tym kraju ten sam sport. Zobaczymy w akcji piłkarzy z dalekiej i lodowatej Syberii, młodzików z Petersburga, motocyklistów grających w piłkę na swoich jednośladach i kobiecą drużynę, która po boisku biega… w sukniach. Przekonaj się, czy w Rosji zawsze „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”.

    Być jak Maradona – premiera 9 czerwca o godz. 23:00

    Ikona  to nie zawsze postać nieskazitelna. Niemal mitycznymi bohaterami  zostają także ci, którzy budzą kontrowersje, umykają konwenansom i przy  tym mają w sobie to „coś”. W przypadku Diego Armando Maradony jest to  piłkarski talent, który dał mu miejsce w panteonie gwiazd futbolu i  sprawił, że fani są w stanie wiele mu wybaczyć. Dokument “Być jak  Maradona” zbliży nas do prawdy o życiu jednego z największych piłkarzy w  historii, rozpoznawalnego na całym świecie z racji swoich  nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, ale również ze względu na  osobowość i sposób bycia – arogancki, bezpośredni i poza wszelkimi  zasadami. Krytykował papieża, zachwalał kubański reżim, otwarcie  narzekał na FIFA i drużyny innych krajów, a jedną z bramek, która  przyczyniła się do zwycięstwa argentyńskiej drużyny w mundialu w 1986  roku, strzelił ręką. To tylko krótki fragment listy kontrowersji  związanych z Maradoną, które pojawiały się na czołówkach gazet. “Być jak  Maradona” przeniesie nas w najbardziej burzliwe, ale jednocześnie  fascynujące czasy jego kariery. O piłkarzu będą opowiadać ci, którzy  mieli szansę być naprawdę blisko niego, a rozmowy ujawnią nieznaną  historię piłkarskiego „półboga” i nakreślą pełny jego portret.

Czytany 64 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 14:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama