cinema.pl Artykuły

wtorek, 15 maj 2018 13:59

Czerwiec na kanale National Geographic

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W czerwcu, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał National Geographic przyjrzy się współczesnej sportowej Rosji. Pokaże ją między innymi dokument „Rosja – futbol ekstremalny” emitowany w ramach bloku programowego „Kto wygra mecz?”, w którym również przybliżymy historię piłkarskiej ikony – Diego Armando Maradony.Dla miłośników innych rozrywek, kanał National Geographic przygotował wyprawę  nad Zatokę Perską, gdzie znajduje się niezwykłe muzeum – Luwr w Abu Zabi, a w nim ponad 400 bezcennych arcydzieł.

Pasjonaci historii znajdą też dla siebie więcej propozycji - w związku z rocznicą operacji Barbarossa. Data 22 czerwca 1941 roku odcisnęła piętno na współczesnej historii. Atak wojsk III Rzeszy na ZSRR zapisał się jako jedno z najkrwawszych starć podczas II wojny światowej. Począwszy od 1 czerwca, kanał National Geographic przedstawi niezwykłe konstrukcje obronne w serii „Wojna z ZSRR: wielkie konstrukcje III Rzeszy”, a w rocznicę ataku wyemituje dokumenty „Idealne miasto Auschwitz” oraz „Bękarty wojny – historia prawdziwa”.
WOJNA Z ZSRR: WIELKIE KONSTRUKCJE III RZESZY
Nazi megastructures: Russia’s war
Premiery w piątki od 1 czerwca o godz. 21:00

Strategia, wojskowe technologie i niezwykłe konstrukcje obronne. Poznajcie taktykę, która stała za atakiem na ZSRR. Zobaczcie, w jaki sposób Hitler chciał pokonać Rosjan i rozszerzyć przestrzeń życiową dla – jego zdaniem – lepszej, aryjskiej rasy.

IDEALNE MIASTO AUSCHWITZ
Idealne miasto Auschwitz
Premiera w piątek 22 czerwca o godz. 20:00

„Idealne miasto Auschwitz” to dokument o nieznanej historii Oświęcimia. Ze starych, niemieckich map z czasu II wojny światowej, odnalezionych po kilkudziesięciu latach, wynika, że miało to być „idealne nazistowskie miasto”, dla którego zapleczem siły roboczej mieli być więźniowie obozu koncentracyjnego. Jak miało być zorganizowane? Co nowego odkryją przed nami odnalezione dokumenty?

UCIECZKI PRZEZ DRUTY. PODZIEMNY SCHRON
Ucieczki przez druty. Podziemny schron
Premiera w piątek 29 czerwca o godz. 20:00

Dokument “Ucieczki przez druty” pokaże próby ucieczek z obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau podjętych przez desperatów z obozowego komanda z wykorzystaniem podziemnej skrytki na terenie jednego z podobozów. To dramatyczna opowieść o zmaganiu ze strachem i własną słabością.

BĘKARTY WOJNY – HISTORIA PRAWDZIWA
The real inglorious bastards
Premiera w piątek 22 czerwca o godz. 21:00

Poznajcie prawdziwą historię, którą Quentin Tarantino wykorzystał w swoich “Bękartach wojny”. To opowieść o młodych żydowskich mężczyznach wyszkolonych po to, by infiltrować nazistowski reżim i dążyć do zemsty na nazistach. Zobaczcie z bliska tajną operację w Tyrolu, o której opowiedzą sami bohaterowie tej historii, a ich relacje poparte zostaną materiałami archiwalnymi,  komentarzami historyków i rekonstrukcjami. Zobaczcie kulisy jednej z najbardziej udanych i odważnych misji II wojny światowej.

ROSJA WEDŁUG VINNIEGO JONESA – NAJTRUDNIEJSZE WYZWANIA
Vinnie Jones Russia’s toughest - compilations
Premiery w soboty od 9 czerwca o godz. 21:00

W 2018 r. Rosja po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, ale kanał National Geographic jeszcze przed tym wydarzeniem pokaże związek piłki nożnej i Rosji. Udajcie się więc w podróż po Rosji z byłym piłkarzem Vinniem Jonesem, który podczas swojego tournée po Rosji będzie musiał zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami. Spróbuje swoich sił jako ochroniarz moskiewskich elit, rybak na lodowatym Morzu Barentsa czy członek drużyny myśliwskiej polującej na Syberii. Podczas swojej podróży doświadczy surowego klimatu Rosji – zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Pozna ludzi, dzięki którym będzie w stanie lepiej zrozumieć ten kraj.

BLOK PROGRAMOWY “KTO WYGRA MECZ?”
Football stunt
Emisja w sobotę 9 czerwca od godz. 22:00

    Rosja - futbol ekstremalny – premiera 9 czerwca o godz. 22:00

    Z okazji zbliżającego się Mundialu przyjrzymy się, jak bardzo Rosjanie kochają piłkę nożną. Rosja to najbardziej rozległy kraj, z jedną z najbardziej zróżnicowanych struktur etnicznych. Dokument “Rosja – futbol ekstremalny” pokaże więc w akcji piłkarzy z dalekiej i lodowatej Syberii, młodzików z Petersburga i motocyklistów grających w piłkę na swoich jednośladach – to Rosja w całej swojej okazałości.
    Być jak Maradona – premiera 9 czerwca o godz. 23:00

    Są ludzie, którzy stają się ikonami swoich czasów, niemalże mitycznymi bohaterami. Ich historie często owiane są tajemnicą, a prywatność jest pilnie strzeżona. Dokument “Być jak Maradona” zbliży się do prawdy o życiu największego piłkarza w historii – Diego Armando Maradony. To człowiek rozpoznawalny na całym świecie nie tylko z racji swoich nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, ale również ze względu na swoją osobowość i sposób bycia – arogancki, bezpośredni i poza wszelkimi zasadami. “Być jak Maradona” przeniesie nas w najbardziej kontrowersyjne, ale jednocześnie fascynujące czasy jego kariery. O piłkarzu będą opowiadać ci, którzy mieli szansę być naprawdę blisko niego, a rozmowy ujawnią nieznaną historię człowieka półboga i nakreślą pełny jego portret.

KOSZMARNA WYPRAWA
Banged up abroad 11
Premiery w czwartki od 31 maja o godz. 21:00
(6x60 min)
Koszmarna wyprawa male.jpg
Królowie narkotykowi, ludzie, którzy zostali porwani i wzięci w niewolę podczas wojny – przed nami sześć niezwykłych i mrożących krew w żyłach opowieści. W najnowszym sezonie „Koszmarnej wyprawy” poznamy wzloty i upadki Pietera Trittona – narkotykowego króla znanego z przemytu kokainy, usłyszymy przygnębiającą historię nastolatka z RPA i zobaczymy przerażające perypetie dziennikarza Phila Coxa – najpierw śledzonego, potem wtrąconego do niewoli w Sudanie. Lepiej poznamy też historię amerykańskiego fotografa, porwanego i torturowanego przez bojowników Al Qaedy w Syrii, który musiał stanąć przed wyborem – uciekać z niewoli czy zostać ze swoim rodakiem.

SKARBY TUTANCHAMONA
Tut’s treasures: hidden secrets
Premiery w soboty od 16 czerwca o godz. 21:00

Odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 r. trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie, wywołując istne szaleństwo na punkcie starożytnego Egiptu. Ale w następnych dekadach wiele z bezcennych znalezisk zniknęło w muzealnych piwnicach i archiwach w całym Egipcie. Teraz ponad 5 tysięcy artefaktów jest ponownie zebranych w Wielkim Muzeum Egipskim po raz pierwszy od czasu ich odkrycia. Wiele z nich nigdy wcześniej nie ujrzało światła dziennego, a mogą zmieniać sposób patrzenia na życie Tutanchamona.

BLOK PROGRAMOWY "CUDA BLISKIEGO WSCHODU"
Arabic Invention Stunt
Emisja w sobotę 2 czerwca od godz. 21:00

    Nowy Luwr w Abu Zabi – premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 22:00

    Nad brzegiem Zatoki Perskiej znajduje się Luwr w Abu Zabi. Wewnątrz tego inspirowanego kulturą arabską muzem, zaprojektowanego przez architekta Jeana Nouvela, znajduje się ponad 400 bezcennych arcydzieł. Na jego szczycie z kolei umieszczono ważącą 7 tysięcy ton stalową kopułę – co jest zjawiskiem nietypowym nawet dla współczesnej inżynierii. Luwr w Abu Zabi to wizjonerska i ponadczasowa wizja architektury, która sama w sobie jest prawdopodobnie dziełem sztuki.
    Najszybsza kolejka górska – emisja w sobotę 2 czerwca o godz. 21:00

    Kingda Ka - najszybszy i najwyższy na świecie rollercoaster. Zaprojektowany jest tak, aby móc rozpędzić się od 0 do 206 km/h w 3,5 sekundy.
    Wyścigi konne w Dubaju – emisja w sobotę 2 czerwca o godz. 22:55

    Wyobraź sobie zielony trawiasty dywan na środku pustyni. To najbardziej luksusowy konny tor wyścigowy na świecie. Ten długi na 1,6 kilometra obiekt oferuje luksusy z najwyższej półki zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

Czytany 72 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 14:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama