cinema.pl Artykuły

wtorek, 15 maj 2018 13:01

Orlando Bloom i jego "Gniew"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rola Orlando Blooma w filmie „Gniew” z całą pewnością należy do najlepszych w jego karierze. Do projektu przyciągnęła go odwaga scenarzysty, który tak szczerze i prawdziwie opowiedział o swoim doświadczeniu jako ofiary molestowania seksualnego. Aktor przyznaje, że postać Malky’ego pozwoliła mu wyjść poza strefę komfortu i dojrzeć jako aktorowi.

Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

Film powstał na podstawie scenariusza Geoffa Thompsona, który zawarł w nim swoje osobiste przeżycia. Thompson tak mówi o swoich motywacjach: O tych zdarzeniach pisałem kilkakrotnie w książkach i innych tekstach, ale to nie było całkowite katharsis, aż w końcu poproszono mnie, abym napisał scenariusz filmu. Na początku pomyślałem: nie chcę znów do tego wracać. Ale zdałem sobie sprawę, że nadal towarzyszą mi silne emocje i zdecydowałem, że powinienem wrócić do tej historii raz jeszcze. Pomyślałem, że muszę to przetrawić kolejny raz, żeby stało się dla mnie czymś neutralnym, żebym osiągnął katharsis. Teraz czuję się o wiele lepiej. To było bardzo poruszające.

Zwiastun można zobaczyć TUTAJ

tytuł oryginalny: Romans
reżyseria: Ludwig Shammasian, Paul Shammasian
obsada: Janet Montgomery, Orlando Bloom, Charlie Creed-Miles, Anne Reid
gatunek: dramat
kraj/rok produkcji: Anglia 2017
czas trwania: 91 min.
format obrazu: 16/9
format dźwięku: Dolby Digital 5.1 (oryginalny lub polski)
język: angielski, napisy: polskie

Czytany 54 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 13:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama