cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 kwiecień 2018 14:57

Premiera prezentowanego już wkrótce w Cannes filmu HBO "451° Fahrenheita"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Premiera filmu HBO 451° Fahrenheita z Michaelem B. Jordanem i Michaelem Shannonem w HBO i HBO GO już 20 maja. Produkcja będzie prezentowana również na zbliżającym się festiwalu filmowym w Cannes


Prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes film HBO 451° Fahrenheita z Michaelem B. Jordanem i Michaelem Shannonem będzie miał premierę już 20 maja w HBO oraz HBO GO.  Obraz jest adaptacją głośnej powieści Ray’a Brabury’ego o dystopijnej przyszłości, w której ludzie zmanipulowani są przez media, a historia nieustannie pisana jest na nowo.

451° Fahrenheita to film HBO będący adaptacją głośnej powieści Ray’a Brabury’ego o tym samym tytule. W dystopijnej przyszłości media manipulują rzeczywistością, a historia wciąż pisana jest od nowa. W tym świecie wszelka literatura została zakazana, a strażacy zajmują się paleniem książek. Guy Montag, młody i sumiennie wypełniający swoje obowiązki strażak, zaczyna podważać istniejący porządek rzeczy. Chce porzucić dotychczasowe życie. W tym celu musi podjąć walkę ze swoim mentorem - kapitanem straży pożarnej Beattym.

W główną rolę młodego strażaka Montaga wciela się Michael B. Jordan (serial HBO Prawo ulicy, Czarna pantera), towarzyszy mu dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Shannon (Kształt wody, serial HBO Zakazane imperium) w roli kapitana oraz Sofia Boutella (Mumia, Kingsman: Tajne służby) w roli Klarysy, informatorki uwikłanej w spór między dwoma strażakami.

Film 451° Fahrenheita został wyprodukowany przez HBO Films we współpracy z Noruz Films, Brace Cove i Outlier Society. Za scenariusz odpowiadają Amir Naderi oraz wyróżniony Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) Ramin Bahrani (Bez względu na cenę), który także wyreżyserował ten obraz. Producentami wykonawczymi są: Ramin Bahrani, Sarah Green, Michael B. Jordan, Alan Gasmer, Peter Jaysen oraz David Coatsworth.
Film będzie prezentowany na festiwalu filmowym w Cannes odbywającym się w dniach 8-19 maja br.
Premiera filmu 451° Fahrenheita odbędzie się w HBO GO w równolegle z amerykańską premierą – w niedzielę, 20 maja o godz. 2:00 nad ranem. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na wieczór tego samego dnia, tj. w niedzielę, 20 maja o godz. 20:10.
 Trailer: https://youtu.be/WDyxViz6Drk

Czytany 125 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 kwiecień 2018 15:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama