cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 kwiecień 2018 12:46

Dwie Polki na shortliście międzynarodowego konkursu Nespresso Talents

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Anna Zoll z filmem „Heart Therapy” oraz Julia Ruszczyńska z filmem „7a+” znalazły się na shortliście 10 najlepszych filmów zgłoszonych do międzynarodowego konkursu Nespresso Talents. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „The Difference She Makes”. Zwycięzca zostanie ogłoszony 11 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i otrzyma nagrodę główną w wysokości 5000 Euro.


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 388 filmów z ponad 40 krajów. W konkursie mógł wziąć udział każdy, choć projekt skierowany był głównie do studentów szkół filmowych i młodych twórców. Zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu w formacie wertykalnym (9:16), nie dłuższego niż trzy minuty i opowiadającego historię kobiety, jej siły, talentu i innowacyjności w tworzeniu rzeczy zwyczajnie małych i nadzwyczajnie wielkich. A wszystko pod hasłem: The Difference She Makes. Ambasadorami polskiej edycji konkursu są: Kinga Dębska, Karolina Korwin-Piotrowska i Łukasz Maciejewski.

Jury konkursu ogłosiło shortlistę 10 filmów, które można oglądać na stronie Nespresso Talents: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home. Wśród wyróżnionych filmów są dwa obrazy z Polski. Anna Zoll w filmie „Heart Therapy” pokazuje, że każdy może ofiarować coś wielkiego tym najmniejszym, zwłaszcza w ich pierwszych dniach życia. Główna bohaterka wolny czas spędza w szpitalu z noworodkami, które zostały odebrane biologicznym rodzicom lub się niechciane. Terapia sercem koi samotność noworodków i wspiera ich rozwój. Film można obejrzeć tutaj: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home/video/Heart-Therapy Julia Ruszczyńska w filmie „7a+” przedstawia historię Poli, która ma 10 lat i wielką pasję. Kiedy jej rówieśnicy bawią się i odrabiają lekcje, ona pokonuje kolejne, coraz trudniejsze drogi wspinaczkowe. Każdy dzień to ciężki trening, pot, czasem łzy, ale radość, jaką daje osiągnięcie celu, jest bezcenna. Film można obejrzeć tutaj: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home/video/7a-plus

Finalnie, jury w składzie Vincent Perez, Tonie Marshall i Myriam Sainz wybierze trzy zwycięskie filmy, których twórcy otrzymają nagrodę pieniężną: 5000 Euro za pierwsze miejsce i po 3000 Euro za miejsce drugie i trzecie. Laureaci zwycięskich filmów otrzymają także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszeni i uhonorowani. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w specjalnych sesjach mentoringowych w Cannes z reprezentantami Semaine de la Critique.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home
Film “Heart Therapy”, reż. Anna Zoll: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home/video/Heart-Therapy
Film “7a+”, reż. Julia Ruszczyńska:
https://www.nespresso.com/talents/int/en/home/video/7a-plus

***
Dodatkowe informacje:

W skład tegorocznego jury Nespresso Talents wchodzą:
•    Vincent Perez – szwajcarski aktor, reżyser i fotograf, znany m.in. z filmów: Cyrano de Bergerac, Na ostrzu szpady, Królowa Margot czy Indochiny.
•    Tonie Marshall – reżyserka, producentka i autorka scenariuszy. Zdobywczyni czterech Cezarów za film Salon piękności Venus w kategoriach: Najbardziej obiecująca aktorka, Najlepszy reżyser, Najlepszy film i Najlepszy scenariusz adoptowany lub oryginalny.
•    Myriam Sainz – konsultantka i partner w programie zrównoważonego rozwoju Nespresso AAA Sustainable Quality™. Współautorka programu, w którym bierze udział 50.000 plantatorów kawy i ich rodzin. W ramach programu setki kobiet w Etiopii i Kenii zostały wykształcone na agronomki i z sukcesem pełnią tę funkcję, wspierając farmerów w swoich społecznościach. 

Anna Zoll
Prowadzi własną firmę konsultingowej, w której zajmuje się głównie obsługą branży turystycznej. Jest również początkującą scenarzystką, pracuje nad scenariuszem filmu pełnometrażowego „Black Pearl”, który oparty jest na prawdziwej historii. Jej motto brzmi: „Nigdy nie będę wiedziała, co potrafię, dopóki tego nie spróbuję”.

Julia Ruszczyńska
Jest  absolwentką reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na co dzień pracuje jako montażystka, choć coraz częściej angażuje się również w projekty dokumentalne. W wolnych chwilach wspina się, uczy narciarstwa i podróżuję, a każda z pasji przynosi kolejne pomysły na filmy.

Konkurs Nespresso Talents powstał po to, by inspirować filmowców na całym świecie do tworzenia pozytywnych zmian, by odkrywać talenty i inspirować się nawzajem. Poprzez nasz konkurs chcemy zachęcać  filmowców do tworzenia pozytywnych zmian wokół siebie. Do pokazywania rzeczywistości, która ich otacza i która może być inspiracją także dla innych. Pracując z młodymi twórcami Nespresso kontynuuje również swoje zobowiązanie, by dokonywać zmian na lepsze. 14 lat temu wdrożyliśmy program zrównoważonego rozwoju, którego ważnym elementem jest edukacja kobiet i zachęcanie ich, by zostały agronomkami i plantatorkami kawy. Widzimy, jak ich potencjał i zaangażowanie wpływa nie tylko na jakość kawy, ale także na ich rodziny i społeczność. Dlatego tegoroczną edycją konkursu Nespresso Talents chcieliśmy uczcić właśnie pracę i dokonania kobiet – mówi Alfonso Gonzalez, Chief Customer Officer w Nespresso.

Czytany 296 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 kwiecień 2018 12:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama