cinema.pl Artykuły

piątek, 27 wrzesień 2013 13:21

Ale Kino+ na październik

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wieczór Halloween z zombie, cykl „KINO MÓWI: Niemoralni”, przegląd niezależnego kina amerykańskiego z okazji 4. edycji American Film Festival, a także nowe seriale kryminalne. 

 

mat.pras.Październik w ale kino+ rozpocznie przegląd wybranych filmów z poprzednich edycji American Film Festival. Stacja pokaże m.in. prezentowaną w Konkursie Głównym na Berlinale 2011 „Przyszłość” Mirandy July czy nagrodzony Złotym Lwem w 2010 „Somewhere. Między miejscami” Sofii Coppoli. 

Premiery w kolejne wtorki od 1 do 22 października. 

„KINO MÓWI” upłynie w tym miesiącu pod hasłem „Niemoralni”. W kolejne czwartki od 3 do 24 października ale kino+ pokaże filmy stawiające pytanie o podwójną moralność, czy o moralność „zaprogramowaną”, narzuconą człowiekowi przez kulturę lub religię. Na cykl złożą się:

- „Nawet deszcz” – film o granicach, jakie wyznaczył biały człowiek w świecie latynoamerykańskim. Hiszpański kandydat do Oscara® w 2011 w kategorii „najlepszy film obcojęzyczny”.

- „Augustine” z Francji – prezentowana w ubiegłym roku na festiwalu w Cannes poruszająca opowieść o kobiecie żyjącej w zamknięciu w szpitalu. Telewizyjna premiera!

- „Elena” - rosyjski dramat przedstawiający obraz rodziny zmienionej przez biedę. Zdobywca Nagrody Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2011. 

- „Obca” – turecko-niemiecka produkcja o ograniczeniach narzuconych na kobiety przez ortodoksyjną religię.

W ostatni czwartek, 31 października, ale kino+ zaprasza na „Halloween z zombie”. Wieczór otworzy absolutnie klasyczna i kultowa rzecz, film wyznaczający ramy gatunku - „Noc żywych trupów” George’a Romero. Następnie ale kino+ pokaże film-żart „Abraham Lincoln vs. zombie”. Bohaterem jest prezydent USA, który podczas Wojny Secesyjnej walczy z armią Konfederacji zasilaną przez …zombie.

ale kino+ to również najlepsze zagraniczne seriale. W środy od 16 października stacja zaprasza na nowy brytyjski serial kryminalny „Zen”, a w piątki 4 i 11 października na polską telewizyjną premierę kolejnych odcinków seriali opartych na powieściach Agathy Christie. Będą to „Wielka czwórka”, film, w którym śledztwo poprowadzi niezawodny Herkules Poirot oraz „Karaibska tajemnica”, której bohaterką będzie panna Marple. 

 

Czytany 697 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 wrzesień 2013 13:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama