cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 marzec 2018 15:40

Zobacz symbole polskich miast w stylu Picassa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Syrenka, łódź, koziołki, Neptun i Lajkonik – te symbole zainspirowały autorów najlepszych prac, które zwyciężyły w konkursie National Geographic „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”. Laureaci – studenci i absolwenci polskich uczelni artystycznych – w ramach nagrody otrzymają po 5000 zł. Ich prace mogą stać się także częścią działań promocyjnych wokół głośnej produkcji „Geniusz: Picasso” z Antonio Banderasem w roli głównej, która będzie miała swoją premierę 22 kwietnia na kanale National Geographic.


W konkursie udział wzięli artyści z całej Polski, a ich zadaniem było przedstawienie symbolu jednego z dziewięciu miast:Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic i Torunia. Twórcy mieli swobodę w wyborze technik i obiektów przedstawionych na pracach, ale ich pracy musiała przyświecać jedna myśl – jak ten symbol przedstawiłby Pablo Picasso?

Zaskoczyła nas liczba zgłoszeń i mnogość pomysłów! Choć konkurs nie trwał długo, otrzymaliśmy niemal 140 prac, w których wykorzystano przeróżne style typowe dla Picassa. To znak, że ten artysta wciąż może silnie inspirować i że jego twórczość jest tak uniwersalna. Po tym właśnie można poznać geniusza

Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową Fox Networks Group
To właśnie ponadczasowy wymiar dzieł Picassa na tle jego burzliwego życia osobistego jest głównym tematem serii „Geniusz: Picasso”, która jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier kanału National Geographic.

Konkurs artystyczny miał na celu zainteresowanie młodych twórców postacią wielkiego malarza i osadzenie jego dzieł w polskim kontekście. Może nie każdy o tym wie, ale artysta odwiedził nasz kraj i z tą wizytą wiąże się wiele ciekawych historii. Część z nich zostanie pokazana również w naszym nowym serialu

Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową Fox Networks Group
Spośród wszystkich prac, jury zdecydowało się nagrodzić dzieła przedstawiające symbole: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska i Poznania.
Anita Mowczan, symbol Poznania

Anita Mowczan, symbol Poznania
Alicja Twarowska, symbol Warszawy

Alicja Twarowska, symbol Warszawy
Maciej Lenda, symbol Gdańska

Maciej Lenda, symbol Gdańska
Paulina Taranek, symbol Krakowa

Paulina Taranek, symbol Krakowa
Stanisław Barbacki, symbol Łodzi

Stanisław Barbacki, symbol Łodzi
Pierwszy odcinek serii „Geniusz: Picasso” będzie miał swoją premierę na antenie National Geographic 22 kwietnia o godzinie 21:00. Seria będzie emitowana w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Czytany 202 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 marzec 2018 15:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama