cinema.pl Artykuły

wtorek, 13 marzec 2018 15:09

Najlepsze polskie krótkie metraże - zestaw II - w kinach od 20 kwietnia!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwszy zestaw cyklu Najlepsze polskie 30’ wypełnił sale kinowe po brzegi, dając widzom w całej Polsce okazję do spotkania z największymi talentami młodego polskiego kina. Czas na drugą odsłonę – już 20 kwietnia na ekrany trafi kolejny zestaw znakomitych krótkich polskich produkcji nagradzanych na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach!Tym razem w zestawie znajdą się aż cztery filmy! Więzi, krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście, Ja i mój tata – zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego, Baraż Tomasza Gąssowskiego, czyli najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz Nazywam się Julita – poruszający film z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, reżysera głośnego dokumentu Miłość – to polskie perełki krótkiej formy, które trafią do kin już 20 kwietnia!

Cztery krótkie filmy, cztery różne światy i cała paleta emocji. Nie zabraknie okazji do wzruszeń, śmiechu i refleksji. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

 Druga odsłona cyklu Najlepsze polskie 30’  w repertuarach kin już 20 kwietnia! Tydzień wcześniej, od 13 kwietnia, zapraszamy na specjalne pokazy przedpremierowe połączone ze spotkaniami z twórcami!

Zobacz zwiastun II zestawu Najlepszych polskich 30'

Wszystkie cztery filmy z II zestawu Najlepszych polskich 30’ zostały wyprodukowane w Studiu Munka. Studio Munka, działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku, jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć na opiekę artystyczną, produkcją i promocyjną nad projektem. Krótkometrażowe filmy ze Studia Munka produkowane są w ramach programów 30 Minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja.

Czytany 89 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 15:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama