cinema.pl Artykuły

sobota, 10 marzec 2018 21:51

„Jeszcze w zielone gramy Darii Zawiałow z filmu "Plan B" z nominacją do Fryderyka!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Jeszcze w zielone gramy” Darii Zawiałow zostało nominowane do nagrody Fryderyka w kategorii Utwór Roku. Autorska interpretacja piosenki Wojciecha Młynarskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza powstała specjalnie do filmu „Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej, który wciąż można oglądać na ekranach kin.


Daria Zawiałow zdobyła w tym roku najwięcej nominacji wśród wszystkich wyróżnionych twórców. Łącznie zdobyła pięć nominacji w kategoriach: Utwór Roku („Jeszcze w zielone gramy” i „Na skróty”), Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Alternatywa, Teledysk Roku.

„Jeszcze w zielone gramy” w styczniu 2018 roku, po zaledwie 6 tygodniach od premiery, wspiął się na 1. miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego” i obecnie wciąż utrzymuje się na szczycie! Darię Zawiałow można w filmie „Plan B” nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć – wspólnie z zespołem wystąpiła w scenie koncertu. Teledysk do piosenki dostępny jest w serwisie You Tube.

Ścieżka dźwiękowa do „Planu B” zawiera utwory słowackiego kompozytora Michala Novinskiego oraz piosenki znanych czeskich i słowackich artystów. Płyta jest dostępna w sprzedaży.

 „Plan B” to film o miłości, pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), które dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

„Plan B” powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej – autorki pierwszej części „Listów do M.” oraz „Po prostu przyjaźń”.

Czytany 157 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 marzec 2018 21:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama