cinema.pl Artykuły

piątek, 16 luty 2018 15:01

Marzec na kanale Nat Geo Wild

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki.

 

Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary".


BLOK PROGRAMOWY “ZWIERZĘTA OD A DO Z”
NatGeo Wild Day
Emisja w sobotę 3 marca od godz. 6:00

Blok programowy "Zwierzęta od A do Z" to prawdziwa uczta dla miłośników zwierząt. Od sobotniego poranka przez cały dzień będą oni mogli poznawać mniej i bardziej znane osobniki. Wśród nich znajdą się groźne niedźwiedzie, niezwykłe wielkie koty, ale również i urocze kociaki,  niepozorne pająki i najdziwniejsze ptaki. Nie zabraknie również szympansów i innych gatunków małp.

    Afrykański superwąż – emisja w sobotę 3 marca o godz. 6:00

    Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady, które są w stanie pożreć człowieka.

    Wielka równina Serengeti – emisja w sobotę 3 marca o godz. 7:00

    Serengeti jest wyjątkowym obszarem, który charakteryzują różnorodny ekosystem, regularne zmiany klimatyczne i związane z nimi ogromne migracje zwierząt. Powtarzające się okresy deszczu i suszy zmuszają mieszkające tam stworzenia do walki o przetrwanie i ciągłego poszukiwania nowego domu.
    Szkoła dla szympansów – emisja w sobotę 3 marca o godz. 8:00

    Szympansom ze Sierra Leone grozi zagłada. W rezerwacie Tacugama trwa dramatyczna walka o ocalenie tego gatunku przed wyginięciem.

    Królowie zabijania – emisja w sobotę 3 marca o godz. 9:00

    Lwy to jedyne wielkie koty, które polują w stadach. Dlaczego stosowane przez te drapieżniki strategie łowieckie są tak skuteczne?
    Słoniątko poznaje świat – emisja w sobotę 3 marca o godz. 10:00

    Słoniątko o imieniu Małe E urodziło się w kenijskim rezerwacie Masai Mara. Razem z rodziną w porze suchej wyrusza ono na poszukiwanie wody.
    Miodożer do zadań specjalnych – emisja w sobotę 3 marca o godz. 11:00
    Dokument przedstawi historię samicy miodożera, znanego z agresywnej natury gatunku, który uważany jest za jeden z najsilniejszych w Afryce. Bohaterka programu jest oddaną matką, a jej pokazy agresji są wynikiem niepohamowanego instynktu, każącego chronić jej własne potomstwo.

    Lwy: nowy początek – emisja w sobotę 3 marca o godz. 12:00

    Wkrótce w Parku Narodowym Akagera pojawią się lwy. Proces adaptacji może okazać się bardzo trudny. Czy zwierzętom uda się zdobyć nowe terytorium?
    Anakonda - cichy zabójca – emisja w sobotę 3 marca o godz. 13:00

    Program odkrywa prawdę o największym i wciąż najbardziej tajemniczym wężu na Ziemi - anakondzie. Niezwykłe zdjęcia pozwolą zbliżyć się do tego drapieżnika tak blisko jak nigdy dotąd, tworząc zadziwiający i… urzekający portret groźnego węża.
    Szesnaście nóg – emisja w sobotę 3 marca o godz. 14:00

    Neil Gaiman odwiedza najgłębsze jaskinie w Australii i przedstawia historię ogromnych, prehistorycznych pająków z Tasmanii.
    Arcytrudna misja: ginące gatunki - rok 2017 – emisja w sobotę 3 marca o godz. 15:00

    Analiza najnowszych materiałów, map i statystyk, które pomogą ustalić lokalizację i sytuację ginących gatunków zwierząt.
    Królowa tygrysów – emisja w sobotę 3 marca o godz. 16:00

    Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z indyjską tygrysicą Machli i jej potomstwem, mieszkającymi w Parku Narodowym Ranthambore.
    Niedźwiedź polarny – emisja w sobotę 3 marca o godz. 17:00

    Niecodzienna okazja, aby z bliska przyjrzeć się niedźwiedziom polarnym, które są świetnymi nurkami i mają niezwykłe silne receptory czuciowe.
    Kocięta od A do Z – PREMIERA w sobotę 3 marca o godz. 18:00
    Miasto wydr – emisja w sobotę 3 marca o godz. 19:00

    Oto Nadrzeczni i Dzikusy, dwie bardzo różne rodziny wydr, które zamieszkują jedną z najbardziej zatłoczonych na świecie wysp - Singapur.
    Dusza kota – emisja w sobotę 3 marca o godz. 20:00

    Przyjrzyjmy się podobieństwom, które łączą nasze domowe koty z ich dzikimi kuzynami i przodkami.
    Drapieżnicy z bagien – emisja w sobotę 3 marca o godz. 21:00

    Florydę zamieszkują zarówno aligatory, jak i krokodyle. Które z nich są silniejszymi drapieżnikami? Porównaj z nami te dwa niebezpieczne gady.
    Najdziwniejszy z żyjących ptaków – emisja w sobotę 3 marca o godz. 22:00

    Od ponad 70 milionów lat namibijską pustynię przemierza szybki, drapieżny olbrzym - struś. Od kiedy ptak ten po raz pierwszy stanął na gorącym piasku, musi co roku radzić sobie z tym samym wyzwaniem: wyborem właściwego momentu na rozród.
    Kto pokona rekina? – emisja w niedzielę 4 marca o godz. 00:00

    Niezwykle rzadkie i niesamowite przypadki ataków różnych zwierząt na rekiny uchwycone przez odważnych fotografów i przypadkowych świadków.
    Festiwal pingwinów – emisja w niedzielę 4 marca o godz. 01:00

    Na Antarktyce żyje 18 gatunków pingwinów. Poznamy je wszystkie, od największych po te niewielkich rozmiarów, jak np. niebieskawe pingwiny małe.

    Tylko dla zuchwałych – emisja w niedzielę 4 marca o godz. 02:00

    Serce Środkowego Zachodu USA to dziki i nieprzyjazny region, gdzie o przetrwanie walczą nieświszczuki, pójdźki ziemne i bizony amerykańskie.
    Madagaskar: zwierzęta niezwykłe – emisja w niedzielę 4 marca o godz. 03:00

    Madagaskar oddzielił się od Afryki 160 mln lat temu. Izolacja sprawiła, że ewolucja przebiegała na wyspie w tempie szybszym niż na kontynencie.
    Makaki - rodzinna więź – emisja w niedzielę 4 marca o godz. 04:00

    Opowieść o stadzie makaków z górzystego rejonu Chin. Mimo trudnych warunków, rodzina troskliwie zajmuje się niewidomą małpką o imieniu Gia.
    Gang szakali – emisja w niedzielę 4 marca o godz. 05:00

    Uciekające przed południowoafrykańskimi farmerami szakale czaprakowe osiedlają się na Wybrzeżu Szkieletowym w Namibii.

KOCIĘTA OD A DO Z
Wild Little Cats
Premiera w sobotę 3 marca o godz. 18:00
(1x60 min)

 Od długonogich, skocznych serwali, przez rysie, aż po kociaki wylegujące się na kanapie - małe koty są niesamowitymi drapieżnikami. Nie dajcie się zwieść puszystej sierści, mruczeniu i leniwej pozie - to wytrawne drapieżniki o zaskakująco rozwiniętych umiejętnościach łowieckich.

SZYMPANSY W AMERYCE
American Chimpanzee
Premiera w niedzielę 11 marca o godz. 18:00
(1x60 min)

Od ponad 40 lat do Stanów Zjednoczonych nie został przywieziony ani jeden żyjący na wolności szympans. Wszystkie osobniki hodowane są w niewoli. Jak bardzo różnią się one od krewnych na wolności? Czy brak kontaktu z naturalnym środowiskiem sprawia, że powstaje nowa odmiana szympansów? W jaki sposób sztuczne warunki wpływają na zwyczaje tych zwierząt? Naukowcy i twórcy programu porównują dziko żyjące małpy z ich krewnymi w niewoli i szukają odpowiedzi na te pytania.

WSPANIAŁE FILIPINY
Untamed Philippines
Premiery w niedziele od 18 marca o godz. 18:00
(2x60 min)

Wyruszamy na wspaniałą i mieniącą się kolorami wyprawę przez Filipiny. Ten liczący ponad 100mln mieszkańców kraj rozciąga się na ponad 7 tysiącach wysp. Szmaragdowe wody Oceanu Spokojnego kryją tętniące życiem rafy koralowe, które dają schronienie morskim zwierzętom. W lasach równikowych występuje z kolei niespotykana flora i fauna.
ARCYTRUDNA MISJA: NIEZWYKŁE KAZUARY
Mission Critical: Dino Bird
Premiera w sobotę 31 marca o godz. 18:00
(1x60 min)
kazuar.jpg
W cieniu najbardziej wilgotnej góry Australii rozciąga się dolina, w której rośnie najstarszy las deszczowy świata, a w nim mieszka naprawdę wyjątkowe stworzenie- kazuar. Ten tajemniczy ptak to kuzyn strusia i... dinozaura. Kazuar prowadzi samotniczy tryb życia. Niech nie zwiedzie nas jednak jego piękne umaszczenie i przyjazny wygląd – ten ptak bardzo zaciekle broni swojego terytorium i może stanowić zagrożenie nawet dla człowieka.

Czytany 493 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 luty 2018 15:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama