cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 12 luty 2018 15:28

NESPRESSO TALENTS - MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMOWY RUSZYŁ 8 LUTEGO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nespresso po raz trzeci organizuje konkurs filmowy Nespresso Talents, w tym roku na temat: The Difference She Makes. Od 8 lutego do 25 marca każdy, kto interesuje się filmem i zna kobietę, która robi niesamowite rzeczy może zgłosić swój film na stronie konkursu: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home. Nagroda główna to 5000 Euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.Celem Nespresso Talents jest wyłonienie największych talentów filmowych z całego świata. W konkursie może wziąć udział każdy. Projekt skierowany jest jednak przede wszystkim do studentów szkół filmowych i młodych twórców, którzy chcą opowiedzieć historię kobiety, która robi niezwykłe rzeczy. Kobiety, która zmienia rzeczywistość, pomaga, inspiruje, dokonuje realnej zmiany w swoim otoczeniu. Interpretacja tegorocznego tematu The Difference She Makes jest dowolna. Ważne, by opowiedziane historie pokazywały siłę, talent i innowacyjność kobiet, które robią zwyczajnie małe i nadzwyczajnie wielkie rzeczy. Film musi trwać trzy minuty i być nakręcony w  formacie wertykalnym (9:16).

Alfonso Gonzalez, Chief Customer Officer w Nespresso wyjaśnia: Nespresso szuka osób, które myślą inaczej, które są przygotowane, by iść dalej, przesuwać granice i pokazywać swoją kreatywność w tym, co robią. Dlatego jesteśmy tak dumni, że możemy angażować się w wydarzenia filmowe, które promują młode talenty i innowacyjność w filmie.

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, by dokonywać zmian na lepsze. Nespresso 14 lat temu uruchomiło program zrównoważonego rozwoju, który przejawia się m.in. edukowaniem kobiet i zachęcaniem, by zostały agronomkami i plantatorkami kawy. Potencjał, jaki tkwi w kobietach, wpływa nie tylko na jakość kawy, ale także na ich rodziny i społeczność.

Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać od 8 lutego do 25 marca na stronie https://www.nespresso.com/talents/int/en/home. Jury ogłosi shortlistę 15 filmów, które będzie można oglądać na stronie konkursu. Finalnie jury wybierze trzy zwycięskie filmy, których twórcy otrzymają nagrodę pieniężną: 5000 Euro za pierwsze miejsce, po 3000 Euro za miejsca drugie i trzecie. Laureaci zwycięskich filmów otrzymają także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszeni i uhonorowani. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w specjalnych sesjach mentoringowych w Cannes z reprezentantami Semaine de la Critique i w Berlinie ze specjalistami z sekcji Berlinale Talents. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 317 filmów z ponad 40 krajów.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home

DODATKOWE INFORMACJE

 

Nespresso Talents

Platforma Nespresso Talents powstała po to, by inspirować filmowców na całym świecie do tworzenia pozytywnych zmian, by odkrywać talenty i inspirować się nawzajem. Konkurs wpisuje się także w coraz silniejszy trend filmików kręconych w pionie. Popularność tej formy filmowania wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 600 proc.

 

Nespresso od lat wspiera kinematografię. W 2018 roku będzie Platynowym Partnerem nagród EE British Academy Film Awards (BAFTA) i Official Coffee Partnerem podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale – już trzeci rok z rzędu.

 

Ważne fakty

    W 2018 roku Nespresso jedenasty rok z rzędu jest Oficjalnym Partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W uznaniu dla młodych twórców Nespresso po raz ósmy wręczy nagrodę „Grand Prix Nespresso” dla reżysera najlepszego debiutu w sekcji La Semaine de la Critique.

    Na stronie: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home będą publikowane wszystkie informacje dotyczące konkursu: shortlista 15 filmów, informacje od jurorów, regulamin udziału w konkursie i ogłoszenie zwycięzców.

    Ważne daty:

        8 lutego: ogłoszenie Nespresso Talents 2018

        25 marca: zamknięcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu

        11 maja: ogłoszenie zwycięzców podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes

Czytany 177 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 luty 2018 15:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv